Fjorårets langløpsdronning har fått korona

av SC community • 17.03.2022
Den suverene vinneren av fjorårets Visma Ski Classics, Lina Korsgren, har testet positivt for korona og mister Birken. Heller ikke Team Ramuddens norske representant Herman Paus kommer til start.

Den suverene vinneren av fjorårets Visma Ski Classics, Lina Korsgren, har testet positivt for korona og mister Birken. Heller ikke Team Ramuddens norske representant Herman Paus kommer til start.

Lina Korsgren var fjorårets ubestridte ener i Visma Ski Classics med seier i seks av åtte renn. Denne sesongen har ikke vært like god med fire tredjeplasser som beste resultat. Nå har hun fått påvist koronavirus.

– Det var et par dager etter Vasan jeg begynte å kjenne symptomer. Siden da har jeg vært hjemme, sofaliggende og ventet på å bli frisk, forteller Korsgren til SVT.

– Jeg hadde sett fram mot å konkurrere i Birken, vi har jo ikke vært der de siste to årene. Jeg skulle gjerne ha stått på startstreken.

Når Korsgren er tilbake på start er enda usikkert. Det er Visma Ski Classics renn alle de fire neste helgene.

– Det er veldig usikkert, jeg har ikke kunnet trene enda. Jeg tar det dag for dag så får vi se hvordan det blir. Jeg er mest bekymret for om pusten og luftrørene har fått seg en smell, sier Korsgren.

Lagkameraten til Korsgren, norske Herman Paus, har vist seg fram med flere sterke resultater denne sesongen. Senest i Vasaloppet da han ble nummer seks. Nå kommer heller ikke han til start på lørdag, etter å ha pådratt seg et forkjølesesvirus.

– Jeg har testet negativt på tre hurtigtester så det er nok et annet virus av noe slag, forteller Paus til Langrenn.com.

– Jeg hadde store ambisjoner for Birken så det er synd, men det kommer tre renn de neste helgene som kan passe bra, så jeg håper å være tilbake allerede til Årefjellsloppet neste helg, sier Paus.

Også Vetle Thyli i Team Kaffebryggeriet har fått korona og må stå over Birken.

Flere løpere har meldt frafall på fredag. Se hvem her.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 01.02.2026, Bedrichov, Czech Republic (CZE): Hanna Lodin (SWE), Anikken Gjerde Alnaes (NOR), (l-r) - Ski Classics Jizerska50 - Bedrichov (CZE). www.nordicfocus.com. © Reichert/NordicFocus. Every downloaded picture is fee-liable.
    1

    Norsk langrennsprofil legger opp

    by Ingeborg Scheve
    03.03.2026
  • 1

    Birken-drama kan ha kostet ham 300 000 kroner

    by Ingeborg Scheve
    15.03.2026
  • 1

    Slutter på topp i skiskyting – vil gå Ski Classics

    by Adéla Ročárková/Kjell-Erik Kristiansen
    11.03.2026
  • 1

    La opp for en uke siden – så knuser hun OL-stjernen på hjemmebane

    by Ingeborg Scheve
    05.04.2026
  • Guro Jordheim 2025
    1

    Langrennsprofil døde i snøskredet i Hemsedal

    by Ingeborg Scheve
    09.04.2026

FlerE artikler

  • Klæbo investerer: Får inn 100 millioner

    Skistjernen gjør som flere andre idrettsprofiler – investerer stort i norsk selskap.
    av Langrenn.com
    13.04.2026
  • Topp verdensnivå på juniorklassene i Norgescupen 2025/2026

    av Kjell-Erik Kristiansen
    13.04.2026
  • Valnes signerer for 4. divisjonslag etter trøblete sesong

    av Ingeborg Scheve
    13.04.2026
  • Superveteranen røper planen: – 80 prosent sikker

    av Ingeborg Scheve
    13.04.2026
  • Langløper knuser verdenscupstjernene

    av Langrenn.com
    12.04.2026