Norsk seier i Marcialonga

av Ingeborg Scheve • 03.09.2023
Det norske stafettlaget vant tidenes første Coop Running Trophy i Marcialonga-løpet, mens nypensjonerte Hans Christer Holund leverte sterkt i 26-kilometeren i Val di Fiemme lørdag.

Det norske stafettlaget vant tidenes første Coop Running Trophy i Marcialonga-løpet, mens nypensjonerte Hans Christer Holund leverte sterkt i 26-kilometeren i Val di Fiemme lørdag.

Seier til Team Coop i Marcialonga Coop-stafetten: Petter Soleng Skinstad, Mathias Aas Rolid og Mårten Soleng Skinstad løp etapper på henholdsvis 10 kilometer, 8 kilometer og 8 kilometer, og vant den første utgaven av Coop Running Trophy i Marcialonga-løpet.

– Vi måtte kjempe hardt for seieren med et annet lag jagende like bak oss fra start til mål, men holdt heldigvis unna med 25 sekunder til slutt, sier Petter Soleng Skinstad til Langrenn.com. 

I tillegg til laget som vant den nyetablerte stafetten, stilte Hans Christer Holund på det 26 kilometer lange Marcialonga-løpet. Han endte på åttendeplass totalt, med tida 1 time og 34 minutter.

34-åringen, som uventet la opp verdenscupkarrieren i slutten av april, har forøvrig Valencia Marathon som høstens store treningsmål.   

Nå blir Team Coop igjen for å utnytte treningsmulighetene og høyden

– Vi blir igjen i Val di Fiemme til onsdag og satser på å få gode økter i traseen til Marcialonga og oppe på Lavazé, der damelandslaget og rekruttlandslaget i langrenn og rekruttlaget i skiskyting for tiden er på samling.

Lanserte ny nasjons-konkurranse 
Det er Coop som er hovedsponsor for Marcialonga, og kontrakten er et samarbeid mellom Coop Norge og Coop Trentino. 

I år ble det satt opp en ny nasjons-konkurranse for å markere 10-årsjubileet for denne samarbeidsavtalen: Coop Running Trophy. 

Konkurransen er åpen for medlemmer og ansatte i European Consumer Cooperatives. Det beste Coop-laget/nasjonen basert på resultater og antall deltakere, vinner Coop Running Trophy.  

Det norske Team Coop består av både eliteløpere og mosjonister. Målsettingen for laget er å inspirere til aktivitet og folkehelse gjennom å delta på ulike mosjons- og elitekonkurranser. 

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    VM-gull og Vasaloppseier: Nå er det slutt

    by Langrenn.com
    28.07.2026
  • Kasper Stadaas HAUTDOUBSLOPPET 2026
    1

    Norsk maktoppvisning i Frankrike: – Er i en helt egen klasse

    by Ingeborg Scheve
    26.07.2026
  • 1

    Ulvangs nye stjerne med maktoppvisning i Sverige

    by Ingeborg Scheve
    08.08.2026
  • 1

    Slo Klæbo – signerer med Northug

    by Ingeborg Scheve
    05.08.2026
  • 1

    Falt på joggetur – brakk ankelen

    by Kjell-Erik Kristiansen
    08.07.2026

FlerE artikler

  • Dominerer jaktstarten: – Rett og slett en maktdemonstrasjon

    Setter standarden fra start til mål: 29-åringen som knuste Therese Johaug i Holmenkollen vinner Toppidrettsveka og 50 000 kroner etter oppvisning på jaktstarten i Trondheim.
    av Langrenn.com
    23.08.2026
  • Måtte ringe ambulanse: – Jeg la opp den lørdagen

    av Ingeborg Scheve
    23.08.2026
  • Northug i søkelyset etter ny sprintskandale

    av Ingeborg Scheve
    23.08.2026
  • Holder formen – bronse i SM

    av Kjell-Erik Kristiansen
    23.08.2026
  • Startlister og starttider søndag

    av Langrenn.com
    23.08.2026