Se det første avsnittet av Ski Classics Ski or Die sesong II nå

av Langrenn.com • 22.11.2024
På fredag 22.november kl 12,00 kommer det første avsnittet av Ski Classics Ski or Die sesong II. Det første laget ut er det svenske Ski Team Göhlins.

På fredag 22.november kl 12,00 kommer det første avsnittet av Ski Classics Ski or Die sesong II. Det første laget ut er det svenske Ski Team Göhlins.

Nå er den andre sesongen av Ski Classics Ski or Die ferdig, og på fredag den 22.november kl 12,00 slippes endelig det første avsnittet. Akkurat som i den første sesongen følger vi også i år tre av Pro Teamene under oppladningen til den kommende sesongen.

Først ut er det svenske Ski Team Göhlins, et av de yngre Pro Teamene i Ski Classics, der glede og fellesskap er grunnverdiene. I den forrige sesongen sluttet de på en 28.plass i lagkonkurransen.

Foran sesong XVI av Ski Classics har laget rekruttert Johannes Eklöf, en løper som har en seier og en pallplass i Ski Classics fra tidligere. Nå håper hele teamet på at hans rutine skal hjelpe dem til å utvikles og klatre på rankingen. Pro Teamet virkeliggjør ”Gnosjöandan” (”The Gnosjö spirit), og bak deres satsning står et lokalt firma fra de dypeste skogene i Småland klare til å gi folket flere langløp.

SE AVSNITTET PÅ SC PLAY HER

Ski Classics Ski or Die er eksklusivt for deg som er medlem på langrenn.com. Medlemskapet gir det tilgang til strømmetjenesten SC Play der du foruten den nye dokumentaren også ser livesendinger av arrangementer som hele sesongen av Ski Classics og andre skirenn.

Er du ikke allerede medlem – Bli medlem her!

Ved å bli medlem på langrenn.com blir du en del av verdens ledende ski-community med eksklusive fordeler og ubegrenset tilgang til artiklene på langrenn.com, langd.se, maastohiitho.com, proxcskiing.com, Bezky.net, SC Play og SC MyPages.

Om Ski Classics Ski or Die 
Ski Classics Ski or Die er en hyllest til det enorme engagemanget som Ski Classics-løperne viser. Dette gjennom å forsere utfordrende terreng der de krysser gjennom fantastiske omgivelser og møter de tøffeste utfordringene både på trening og i konkurranser. Ski Classics Ski or Die gir deg et innblikk bak kulissene der hvor skigåingen ikke bare er en idrett men også en livsstil. Dokumentarserien er et eventyr som kommer til å inspirere, fengsle og gi deg som seere et dypere bilde av langløpene på ski.

I premiéresesongen møtte vi Team Ragde Charge fra Norge, Vltava Fund Ski Team fra Tsjekkia og Lager 157 Ski Team fra Sverige. Du kan også lade opp til den nye sesongen gjennom å se på forrige sesongs avsnitt her.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Max Novak (SWE), Ole Joergen Bruvoll (NOR), (l-r) - Ski Classics Birkebeinerrennet Rena-Lillehammer (NOR).
    1

    Disket i Birkebeinerrennet etter dette: – Provoserer meg

    by Ingeborg Scheve
    15.03.2025
  • 1

    Sier fra seg OL-sjansen

    by Ingeborg Scheve
    11.12.2025
  • Lars Berger Birken 2025 Scheve
    1

    – Jeg har bare én fart nå!

    by Ingeborg Scheve
    17.03.2025
  • 1

    Knuste Stina Nilsson i ren spurtduell

    by Kjell-Erik Kristiansen
    14.12.2025
  • Max Novak (SWE) - Ski Classics Groenklitt ITT - Orsa Groenklitt (SWE).
    1

    Birken-disk kostet langløpsstjernen over 300 000 kroner

    by Ingeborg Scheve
    18.03.2025

FlerE artikler

  • Tour de Ski 2026: Program, TV-tider og alt du må vite

    Seks etapper på åtte dager, drama, dueller, snørr og tårer: Her er alt du må vite og programmet for Tour de Ski 2026, med alle tidspunkt og sendeskjema.
    av Ingeborg Scheve
    25.12.2025
  • 30 nye julenøtter – hva kan du om langløp og Ski Classics?

    av langrenn.com
    25.12.2025
  • Ny informasjon: Ble funnet med høydemaske

    av Langrenn.com
    24.12.2025
  • Klæbo: – Det er med tungt hjerte

    av Langrenn.com
    24.12.2025
  • Nytt tilbakeslag før OL – ute på ubestemt tid

    av Ingeborg Scheve
    24.12.2025