Sundby får starte i helgens langløp

av SC community • 07.01.2022
Martin Johnsrud Sundby har levd i usikkerhet siden tirsdag, i dag, under et døgn før start, fikk han gladbeskjeden han håpet på.

Martin Johnsrud Sundby har levd i usikkerhet siden tirsdag, i dag, under et døgn før start, fikk han gladbeskjeden han håpet på.

På formiddagen fikk Martin Johnsrud Sundby klarsignalet han ønsket seg og får starte helgens to renn i Visma Ski Classics med bare en vaksinedose. Siden tirsdag har det vært helt i det blå om Sundby skulle få lov til å starte på grunn av nye og strengere regler i Sør-Tirol, regionen der rennet går.

– Det var en god nyhet, det har vært noen stressende dager, sa Sundby til SVT på stadion i Toblach fredag formiddag.

Den første vaksinedosen tok Sundby rett i etterkant av Visma Ski Classics-prologen i Orsa og han må derfor vente noen uker før den andre dosen kan settes.

– Nå håper jeg å kunne ta den andre dosen så fort som mulig for å slippe slike problemer som dette, som på grunn av medisinske årsaker ikke har villet ta vaksinen tidligere.

– Det spørs om kroppen er så glad i det (vaksinen), men sånn som samfunnet er nå så har man ikke noe valg, sier Sundby.

Emil Persson har etter at beskjeden om at Sundby får starte vært ute i svenske medier og stilt spørsmål om det er stjernestatusen til Sundby som er grunnen til at han får lov til å starte.

På lørdag er det Pustertaler Ski Marathon og på søndag er det Prato Piazza Mountain Challenge for løperen i Visma Ski Classics.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Max Novak (SWE), Ole Joergen Bruvoll (NOR), (l-r) - Ski Classics Birkebeinerrennet Rena-Lillehammer (NOR).
    1

    Disket i Birkebeinerrennet etter dette: – Provoserer meg

    by Ingeborg Scheve
    15.03.2025
  • 1

    – Min siste OL-sjanse, den tenker jeg å ta

    by Kjell-Erik Kristiansen
    21.10.2025
  • Petter Northug Birken 2025
    1

    Ny nedtur for Northug: Straffet i Birkebeinerrennet

    by Ingeborg Scheve
    15.03.2025
  • 1

    Den stormer rundt den tidligere vasaloppsvinneren

    by Kjell-Erik Kristiansen
    03.11.2025
  • Kati Roivas (FIN) - Ski Classics Criterium - Orsa Groenklitt (SWE).
    1

    Kati Roivas tvinges til å avslutte sesongen

    by Ingeborg Scheve
    12.03.2025

FlerE artikler

  • Mistet vi den neste skiskytter-kongen?

    – Jeg er halvt norsk og hjertet mitt banker også for Norge. Men 24-årige Eric Perrot har fransk flagg i lua og vinner han OL-gull i vinter så får ikke Norge noen medalje. I helgen er han den store favoritten i sesongpremieren på Geilo. – Jeg er klar og i god form, melder han.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    14.11.2025
  • Nå kommer det vanskeligste steget for JVM-kongen

    av Kjell-Erik Kristiansen
    14.11.2025
  • Langrennsprofil tiltalt, risikerer yrkesforbud

    av Ingeborg Scheve
    14.11.2025
  • En uke igjen til sesongpremieren på Ski Classics Ski or Die sesong III

    av Langrenn.com
    14.11.2025
  • Sjokkseier på herresprinten i Muonio

    av Ingeborg Scheve
    14.11.2025