– VM er målet

av rejlers • 11.12.2000
Håvard Bjerkeli har vist seg frem som en god allrounder i sesongåpningen. I helgen vant han begge distansene i Scandinavian Cup. Nå ser Håvard fremover – mot VM.

Han ble aldri funnet god nok for juniorlandslaget, men ble tatt ut til junior-VM to ganger. I fjor var han på HV-laget. I år Team ØkoKraft.
– Jeg har hatt gradvis fremgang hvert år. I år satser jeg alt på å komme til VM i sprint, sier Håvard Bjerkeli til Langrenn.com.

Selv om det er i sprint de store resultatene er kommet, satser han like hardt på tradisjonellt langrenn.
– Målet er å bli en god allrounder. Skal jeg klare det, kan jeg ikke bare trene på en disiplin, sier Bjerkeli.
For to år siden var han med i sin første sprint-konkurranse i Trysil. Der gikk han fort, og ble belønnet med verdenscup-deltakelse.
– Jeg har aldri vært spesiell rask, svarer han kort.

I fjor kom resultatene. Tredjeplass i Kitzbühel, og sjetteplass i sprint-cupen totalt.
– I år har jeg trent mer målrettet mot sprint. Mer spenst og hurtighet.
I helgen vant han dobbelt i Scandinavian Cup i Bruksvallarna, Sverige.
– Det går lett om dagen. Ting fungerer. I morgen drar jeg til Clusone for å forbrede meg til sprint-rennet på onsdag. Jeg gleder meg til fortsettelsen, sier Håvard Bjerkeli.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

FlerE artikler

  • Northug frykter at NM kan ryke, flere har kniven på strupen

    Petter Northug er påmeldt til samtlige øvelser under NM denne uka. Nå er superveteranen usikker, frykter at mesterskapet ryker.
    av Ingeborg Scheve
    13.01.2025
  • Ferdig som landslagssjef, går av etter VM

    av Langrenn.com
    13.01.2025
  • Ble umulig å unngå i verdenscuputtaket

    av Langrenn.com
    13.01.2025
  • – Kan gi en kjempefordel i skirenn

    av Ingeborg Scheve
    13.01.2025
  • Disse landslagsløperne går NM

    av Ingeborg Scheve
    13.01.2025