«Alle» krefter jobbet mot det 60. Rindalsrennet

av SC community • 16.01.2022
«Alle” krefter jobbet mot at det 60. Rindalsrennet kunne gjennomføres. Men mange var glade over at det ble renn og over 250 deltok.

«Alle” krefter jobbet mot at det 60. Rindalsrennet kunne gjennomføres. Men mange var glade over at det ble renn og over 250 deltok.

Junioren Sture Thoresen fra Heimdal hadde dagens beste tid på 36,21 foran Gjermund Løfald, Rindal som var beste seniorløper. Han bruke 36,32. Julie Victoria Berg fra Leksvik ble beste dameløper. Det var viktig at rennet kunne gjennomføres. Trøndelag har kommet på etterskudd med arrangering av renn og dette var det første rennet i Sparebank1 Cup denne sesongen.  Den er for 13 år og oppover, mens det for 8-12 år var det sonerenn.

Rennet ble en skikkelig prøvelse for arrangøren Rindal Il. Rennet arrangeres hvert år helga før jul. Men både koronaregler og et voldsomt regnvær torsdagen før rennet, ødela lysløypa og snøen forsvant. Rennet måtte utsettes. Ny dato ble bestemt til 15. og 16.01. Gyda satte inn for fullt torsdagen, og snøen forsvant omtrent på nytt. Det snakkes om 50 års flom. Endring i koronareglene gjeldene fra fredag, gjorde at man kunne avvikle rennet over en dag i stedet for to som planlagt. Dermed kunne man bruke en dag ekstra til å dra nytte av kuldegrader og forberedelser etter Gyda sine herjinger og man endret fra klassisk til fristil og fra fellesstart til individuell start. Ikke bare løypa var et problem, inntil fredag var Rindal tilnærmet isolert. FV65 var stengt i begge retninger. Og takket være at over 30 møtte i går for skyfle snø inn i trassen, kunne løperne presenteres for ei fin løype, sjøl om den ikke gikk i normal trasse.

Vinner av Rindalsrennet, junioren Sture Thoresen.

Hadde rennet gått under normale forhold på oppsatt dato, ville over 400 ha deltatt. Nå var det 313 påmeldte. 250 møtte, noe som man må si er bra, når man tenker på at politiet har advart mot å ferdes etter vegene i Møre og Trøndelag. Men det gikk bra, for det er ikke før kl 1800 i kveld at det er meldt vindkast på 36 m/sek på Igltjønna skistadion…

Komplette resultater

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Nadine Faehndrich (SUI), Astrid Oeyre Slind (NOR), (l-r) - XXV. Olympic Winter Games Milano-Cortina 2026, Cross-Country, team sprint, Tesero (ITA). www.nordicfocus.com. © Barbieri/NordicFocus.
    1

    Tok OL-sølv for to uker siden – nå legger hun opp

    by Ingeborg Scheve
    04.03.2026
  • 1

    Norsk verdensmester legger opp, bare 23 år gammel

    by Ingeborg Scheve
    19.10.2026
  • 1

    – Klæbo jukset i OL

    by langrenn.com
    11.03.2026
  • 250214 Kristine Stavås Skistad of Norway in the mixed zone after the Women's Sprint final during the FIS Cross-Country World Cup on February 14, 2025 in Falun. Photo: / kod SH / SH0584
    1

    Skistad snur: Gjør noe hun aldri har gjort før

    by Ingeborg Scheve
    01.10.2026
  • 12.03.2026, Drammen, Norway (NOR): Johannes Hoesflot Klaebo (NOR) - FIS world cup cross-country, individual sprint, Drammen (NOR).
    1

    Ny beskjed om Klæbo etter det dramatiske fallet

    by langrenn.com
    12.03.2026

FlerE artikler

  • Petter Northug om Janteloppet-konkursen

    Har ikke betalt regninger siden våren 2024. Nå er skikongens selskap Janteloppet AS konkurs, men lover likevel å fortsette festen.
    av Ingeborg Scheve
    04.11.2026
  • Ny nedtur for skiskytterprofilen: – Tar visst lenger tid enn jeg skulle ønske

    av Ingeborg Scheve
    04.11.2026
  • Sundby fronter nytt terrengløp – over 500 påmeldt

    av Ingeborg Scheve
    03.11.2026
  • Medlemstilbud: 15 prosent rabatt på Kobberløpet

    av Langrenn.com
    03.11.2026
  • Vinterens stjerneskudd innlagt på sjukehus – ute på ubestemt tid

    av Ingeborg Scheve
    02.11.2026