Dæhlie doblet inntektene i 2024, ferdigstilte nytt hus i Sverige i sommer 

av Langrenn.com • 05.08.2025
kroner Dæhlie
Bjørn Dæhlie, bosatt i Sveits siden 2022, tjente over 124 millioner kroner i 2024. Nå er hans nye eiendom i Sverige ferdigstilt, dit flere norske rikinger ser.

Bjørn Dæhlie, bosatt i Sveits siden 2022, tjente over 124 millioner kroner i 2024. Nå er hans nye eiendom i Sverige ferdigstilt, dit flere norske rikinger ser.

Den norske skilegenden kan se tilbake på et gullkantet år: Bjørn Dæhlie rapporterer inntekter på over 124 millioner kroner for 2024 – mer enn dobbelt så mye som i 2023. 

Hans heleide selskap Sisa Invest hadde et årsresultat på 124.5 millioner kroner i 2024. Det er mer enn dobbelt så mye som i 2023. Da var årsresultatet på 56.7 millioner kroner. Selskapet melder at de i år tar ut et tilleggsutbytte på 10 millioner kroner. Det er seks millioner mindre enn i fjor. 

Ifølge E24 er det finansinntekter som står for den største økningen. Fra 2023 til 2024 økte finansinntektene fra 92.2 millioner kroner til 177.6 millioner kroner.

Se også: Bjørn Dæhlie håver inn millioner 

Eiendom i Sverige

Dæhlie og kona Vilde Falck-Ytter er bosatt i Sveits. De er nå blant flere norske rikinger der som har kjøpt eiendom i Sverige. 

En annen er eiendomsmillionæren Kjartan Aas. Han flyttet til Sveits i desember 2021, og sier at det er flere norske der som er interessert i å flytte videre til Sverige. 

– Der er det ikke arveavgift og forholdene ligger bedre til rette for næringslivet (i Sverige), sier han til E24

«Fritidseiendom»

Bjørn Dæhlie kjøpte tomt i Strømstad-området i 2021, og i sommer sto nybygget på eiendommen der ferdig. Det bekrefter skikongen. 

– Det er en fritidseiendom. Den sto ferdig nå i sommer, sier Dæhlie på telefon til E24. 

Han sier videre at han fortsatt bor i Sveits. Det har han gjort siden 2022.

– Jeg bor i Sveits fortsatt, sier Dæhlie på spørsmål om han vurderer å flytte.

Dæhlie og kona sier de flyttet til Sveits fordi totalpakka var attraktiv. 

– Vi flytter til Sveits fordi det er et svært spennende utgangspunkt i Europa og at rammebetingelsene totalt sett er gode. Planen er å jobbe mindre og oppleve mer, og vi gleder oss veldig, sa Dæhlie den gang til Nettavisen.

Se også:
Doping, død og Dæhlie: Hva skjedde med VM-heltene fra 1997?

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 090220 Skidor, VM: Andrus Veerpalu på väg mot segern på 15 km © - 29514
    1

    Ny avsløring: Skistjernen dopet seg til VM-gull

    by Langrenn.com
    20.05.2026
  • Ane Appelkvist Stenseth of Norway competes in women's classic technique sprint prologue during the FIS Cross-Country World Cup on March 12, 2026 in Drammen.
    1

    La opp i april – nå er hun fru Ulvang

    by Langrenn.com
    15.05.2026
  • Perttu Hyvarinen of Finland after with his phone after men's cross country skiing 10 km classic technique interval start during Tour de Ski on December 31, 2023 in Toblach.
    1

    Verdenscupprofil raser etter OL-vraking: Nå legger han opp

    by Ingeborg Scheve
    04.02.2026
  • 1

    Gjør det igjen: Ny seier i Johaug-stil

    by Ingeborg Scheve
    01.02.2026
  • Mari Folkvord, COC Falun 2025 Foto: Daniel Eriksson / BILDBYRÅN
    1

    Norsk verdensmester legger opp, bare 26 år gammel

    by Langrenn.com
    02.06.2026

FlerE artikler

  • Klæbo-rivalen er blitt mangemillionær

    Han mistet VM i fjor og floppet i OL i vinter. Mens resultatene svikter, renner millionene inn. Nå snur han på alt før VM i Falun.
    av Ingeborg Scheve
    15.06.2026
  • Nå kan flere få trene som Stenshagen

    av Ingeborg Scheve
    15.06.2026
  • 23 år gammel langløper parkerte Klæbo

    av Ingeborg Scheve
    14.06.2026
  • Vraker verdenscupen i langrenn: – En katastrofe

    av Langrenn.com
    14.06.2026
  • Påmeldingen til Skinnarloppet 2027 åpner 21. juni

    av Leandro Lutz
    14.06.2026