Juniorverdensmesteren velger Skiforbundets satsingsopplegg

av Langrenn.com • 09.05.2025
Milla Grosberghaugen Andreassen 10K F Jr VM 2025 Graeme Williams
Juniorverdensmesteren velger Skiforbundets satsingsopplegg, blir en av 13 løpere i regionlaget. Dette er laguttaket for Team Elon Oslofjord 2025-26.

Juniorverdensmesteren velger Skiforbundets satsingsopplegg, blir en av 13 løpere i regionlaget. Dette er laguttaket for Team Elon Oslofjord 2025-26.

Stortalentet som har dominert både nasjonalt og internasjonalt de siste åra kommer til regionlaget Elon Oslofjord med seks VM-gull i premiesamlingen. Nå er Milla Grossberghaugen Andreassen en av tre nye løpere på regionlaget for sesongen 2025-2026. 

Laget samler utøvere fra Oslo-, Akershus-, Østfold-, samt Vestfold og Telemark skikretser. Team Elon Oslofjord er det andre av forbundets fem regionlag som nå er klare med uttaket for kommende sesong. 

Se også: Dette er Team Elon Innlandet 2025-26

Se hele laguttaket lenger ned i saken

Tre nye og to i retur

Milla Grossberghaugen Andreassen blir en av totalt fem kvinner på laget. I vinter tok 19-åringen fra Bækkelaget tre gull og en bronse i Junior-VM. Fra før hadde hun tre gull, to sølv og to bronse. I junior-NM har hun vunnet samtlige øvelser hun har stilt opp i. 

I tillegg kommer Nora Sødal Raastad fra LYN ski inn på damesida. 

På herresida kommer Nikolai Elde Holmboe, slik at begge tvillingbrødrene fra Bærums Verk og Hauger IL nå er en del av Team Elon Oslofjord.

Se også: 
22-åringen yppet seg mot Klæbo & Co: – Nå kjenner jeg at jeg har noe på dette nivået å gjøre

I tillegg har laget fått tilbake to løpere som har vært på laget tidligere: Edvard Sandvik kommer tilbake fra det nå nedlagte rekruttlandslaget, mens David Thorvik var på privatlaget Team Swix i vinter. 

– Laget består av unge utøvere som har et stort utviklingspotensial. Samtidig har vi erfarne utøvere som Edvard Sandvik som kommer fra rekruttlandslaget. Han kan dele erfaringer med unge utøvere som Milla Grossberghaugen Andreassen og Sander Haukvik Jensen. Dette vil være en solid kombinasjon som vi tror vil være til glede både for de aller yngste og de litt mer erfarne, sier trener Ånund Lid Byggland i forbindelse med uttaket.

Saken fortsetter under

Nikolai Elde Holmboe (NOR) - FIS world cup cross-country, individual sprint, Lillehammer (NOR).
Nikolai Elde Holmboe fra Bærums Verk og Hauger IF er en av tre nye løpere på Team Elon Oslofjord kommende sesong. Her fra verdenscupen på Lillehammer i desember, der han var tatt ut på nasjonal kvote. Foto: Modica/NordicFocus

Sterk tropp

Det er styringsgruppa for Team ELON Oslofjord som har tatt ut laget. De er svært fornøyde med uttaket, og at trener Ånund Lid Byggland er med videre. 

Han ble ansatt i forkant av fjorårssesongen, da lagets tidligere trener gikk til det nå nedlagte rekruttlandslaget. 

– Vi har lagt bak oss en fantastisk sesong med stor framgang for mange utøvere. Kommende sesong kan vi tilby et sterkt lag, med et sterkt treningsfellesskap og ikke minst en sterk trener til 13 motiverte utøvere. Mest sannsynlig er dette tidenes største Elon-lag, noe som reflekterer bredden av gode langrennsløpere som finnes i våre skikretser, sier leder for styringsgruppa i Team Elon Oslofjord Kjetil Olsen. 

Samtidig er det flere utøvere som har vraket tilbud om plass på regionlaget, som skal være Skiforbundets ypperste tilbud til norske talenter under elitelandslaget. 

Les mer:  – Tilbudet fra forbundet er ikke godt nok, det tror jeg de vet selv også

Dette er Team ELON Oslofjord 2025-26 

Kvinner

Milla Grossberghaugen Andreassen, Bækkelagets SK (ny)
Ingrid Bergene Aabrekk, IL Runar
Nora Falster, IL Heming
Tuva Anine Bursveen-Jensen, Lyn Ski
Nora Sødal Raastad, Lyn Ski (ny)

Menn

Matz William Jenssen, Njård
David Thorvik, Kjelsås IL (tilbake)
Edvard Sandvik, Kjelsås IL (tilbake)
Aleksander Elde Holmboe, Bærums Verk og Hauger IL
Nikolai Elde Holmboe, Bærums Verk og Hauger IL (ny)
Amund August Korsæth, Trøsken IL
Sander Haukvik Jensen, Årvoll IL
Simen Myhre, IL Heming

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 090220 Skidor, VM: Andrus Veerpalu på väg mot segern på 15 km © - 29514
    1

    Ny avsløring: Skistjernen dopet seg til VM-gull

    by Langrenn.com
    20.05.2026
  • Ane Appelkvist Stenseth of Norway competes in women's classic technique sprint prologue during the FIS Cross-Country World Cup on March 12, 2026 in Drammen.
    1

    La opp i april – nå er hun fru Ulvang

    by Langrenn.com
    15.05.2026
  • Perttu Hyvarinen of Finland after with his phone after men's cross country skiing 10 km classic technique interval start during Tour de Ski on December 31, 2023 in Toblach.
    1

    Verdenscupprofil raser etter OL-vraking: Nå legger han opp

    by Ingeborg Scheve
    04.02.2026
  • 1

    Gjør det igjen: Ny seier i Johaug-stil

    by Ingeborg Scheve
    01.02.2026
  • Mari Folkvord, COC Falun 2025 Foto: Daniel Eriksson / BILDBYRÅN
    1

    Norsk verdensmester legger opp, bare 26 år gammel

    by Langrenn.com
    02.06.2026

FlerE artikler

  • Northug debuterer i svensk realityserie

    Petter Northug er en av to norske profiler som er klare for høstens runde av Let’s Dance i Sverige.
    av Langrenn.com
    16.06.2026
  • – Nå ser jeg lys i enden av tunnelen

    av Langrenn.com
    16.06.2026
  • Meråker-løperen debuterte i OL i vinter, nå legger hun opp 

    av Ingeborg Scheve
    16.06.2026
  • SYKKELTRENING: Rolig sykkeløkt – legg grunnlaget time for time

    av Langrenn.com
    16.06.2026
  • Fra krise til comeback på Madshus

    av Langrenn.com
    15.06.2026