Filip Ingebrigtsen tilbake i trening

av SC community • 11.10.2021

Pressemelding fra Norges Friidrettsforbund:

Pressemelding fra Norges Friidrettsforbund:

– Jeg jobber nå med å komme tilbake til normal trening, og ser fram til at kroppen vil tåle treningen som kreves de neste månedene. 

Dette uttaler Filip Ingebrigtsen etter en OL-sesong der Covid-19-vaksinen i slutten av mars gjorde trening umulig.
Mangelen på energi vedvarte i over to måneder, og det var først i starten av juni at kroppen begynte å respondere på trening.

Mangelen på energi til hverdagslige gjøremål ble en utfordring når målsettingen var å kjempe om medaljer i OL.
– Kanskje var jeg ikke flink nok til å ta signalene tidlig, sier Filip etterpåklokt, og oppfordrer andre til å respektere de signalene kroppen gir ved sykdomstegn. Både i forhold til moderate sykdomstegn generelt og bivirkninger av vaksinenspesielt.

På tross av reaksjonen etter den første Covid-19-vaksinen valgte han å være lojal til de nasjonale retningslinjene og gjennomførte andre dose rett etter OL i Tokyo. Han responderte denne gangen med kun moderate bivirkninger det første døgnet.

Treningen fram mot VM- og EM-sesongen 2022 er i full gang, og motivasjonen fram mot en ny sesong har ikke blitt mindre etter at han, på tross av sykdommen, gjennomførte svært gode internasjonale konkurranser. 

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Ny beskjed om Emil Iversen

    by Ingeborg Scheve
    15.01.2026
  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • 1

    – Klæbo jukset i OL

    by langrenn.com
    11.03.2026
  • Nadine Faehndrich (SUI), Astrid Oeyre Slind (NOR), (l-r) - XXV. Olympic Winter Games Milano-Cortina 2026, Cross-Country, team sprint, Tesero (ITA). www.nordicfocus.com. © Barbieri/NordicFocus.
    1

    Tok OL-sølv for to uker siden – nå legger hun opp

    by Ingeborg Scheve
    04.03.2026

FlerE artikler

  • Damene reddet Norge i verdenscupen i Locarno

    Pia Young Vik (bildet) på pallen. Tre blant de ti beste. Visst var det de norske damene som reddet æren da verdenscupen i orientering startet med sprint i sveitsiske Locarno. For de norske herrene havnet for en gangs skyld utenfor top-10.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    24.04.2026
  • Eckhoff bryter tausheten om bruddet: – Jeg kastet ham ut

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • Bekrefter: Vraket fra landslaget

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • Emil Iversen fortsetter: –⁠ Skal bli enda mer «syk i hodet»

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2026
  • Slik ser du orientering på Langrenn.com

    av Langrenn.com
    24.04.2026