Hvordan står det egentlig til med Bolshunov?
Det har vært store spekulasjoner rundt Alexander Bolshunov og hans helsesituasjon de siste ukene. Det som er et faktum er at Bolshunov har gjennomgått to operasjoner, den første var for å få bukt med tannproblemer og den andre for å bøte på problemer med det første inngrepet. Nå dukker det opp nye opplysninger om helsesituasjonen til den…
Det har vært store spekulasjoner rundt Alexander Bolshunov og hans helsesituasjon de siste ukene. Det som er et faktum er at Bolshunov har gjennomgått to operasjoner, den første var for å få bukt med tannproblemer og den andre for å bøte på problemer med det første inngrepet. Nå dukker det opp nye opplysninger om helsesituasjonen til den russiske stjernen. Langrennssjef Jelena Välbe har vært ute og vært bekymret for situasjonen til sin største stjerne. Iivo Niskanen uttalte nylig at han ikke så mye svakhetstegn da Bolshunov trente i Muonio. Selv har han ikke sagt altfor mye. Nå har vår finske søsterside Kestavyysurheilu fått et intervju med den russiske stjernen mens han er tilskuer til helgens skirenn i Muonio.
I intervjuet forteller Bolshunov om en trøblete oppkjøring mot OL-sesongen. En skade under en sykkelvelt i vår satte han litt tilbake. Deretter har det vært problemer med en akillessene, før altså tannproblemene dukket opp.
– Jeg har hatt store helseproblemer i høst, og de krevde umiddelbar operasjon, det kunne ikke vente.
– Etter operasjonen begynte jeg å trene forsiktig. Leger overvåket hele tiden situasjonen min. For øyeblikket sier de at det ikke er noen vits i å konkurrere, det vil ikke gi noe. Jeg er imidlertid sakte på vei tilbake i vanlig treningsrytme, forklarer Bolshunov.
Det er enda ikke tatt en beslutning om han vil stille i Kuusamo.
– Jeg vil alltid konkurrere, men alt avhenger av hvordan jeg føler meg. Vi har ingen konkret plan og tar det dag for dag.
Bolshunov har vært i Muonio i fem dager og roser forholdene i den nord-finske byen.
– Totalt sett er jeg veldig fornøyd med oppholdet her. Det prepareres alltid til faste tider og forholdene er alltid gode. Takket være den naturlige snøen er det ekstra bra her i år, avslutter Bolshunov.
Apropo de gode forholdene i Muonio, Langrenn.com har hørt rykter om at Muonio kan være et aktuelt samlingssted for det norske landslaget i november neste år.










