tirsdag, jul 23, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,914,004
2 Emilie Fleten 25,906,053
3 Ida Dahl 25,349,402
4 Kasper Stadaas 25,223,899
5 Andreas Nygaard 24,934,569
6 Johan Hoel 24,707,367
7 Max Novak 24,166,685
8 Magni Smedås 24,096,434
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Torleif Syrstad 23,844,654
11 Amund Riege 23,583,626
12 Axel Jutterströ... 23,542,041
13 Eirik Sverdrup ... 23,451,378
14 Runar Skaug Mat... 23,406,779
15 Herman Paus 23,398,617
16 Oskar Kardin 23,295,927
17 Morten Eide Ped... 23,285,882
18 Stian Hoelgaard 23,173,466
19 Alvar Myhlback 23,165,443
20 Petter Stakston 23,082,621
21 Magnus Vesterhe... 22,979,229
22 Karstein Johaug 22,772,809
23 Tord Asle Gjerd... 22,630,484
24 Johannes Eklöf 22,542,970
25 Thomas Bing 22,374,724
26 Astrid Øyre Sli... 22,119,196
27 Kati Roivas 21,625,092
28 Jeremy Royer 21,459,378
29 Einar Kalland-O... 21,381,668
30 Anikken Gjerde ... 21,371,471
31 Silje Øyre Slin... 21,131,436
32 Nils Dahlsten 21,036,730
33 Klas Nilsson 20,963,902
34 Alfred Buskqvis... 20,959,327
35 Eddie Edström 20,918,257
36 Thomas Joly 20,769,655
37 Torgeir Sulen H... 20,750,282
38 Karolina Hedens... 20,747,023
39 Jenny Larsson 20,746,503
40 Marcus Johansso... 20,519,477
41 Johan Tjelle 20,321,169
42 Patrick Fossum ... 20,194,014
43 Petter Northug 20,160,567
44 Fabián Štoček... 20,118,753
45 Ole Jørgen Bruv... 20,102,163
46 Joar Thele 20,023,863
47 Juuso Mäkelä 19,956,551
48 Sofie Elebro 19,681,634
49 Jan Šrail 19,577,269
50 Fredrik Helgest... 19,176,422
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Norges lag til verdenscupen i Lahti

24 løpere klare for verdenscupen i Lahti 26. til 27. februar. Dette er den norske troppen til helgas renn i Finland.

Foto: Modica/Nordic Focus

Therese Johaug kom nettopp hjem fra OL i Beijing med tre individuelle gull. Til helga er hun klar for verdenscuprenn i Lahti.

Skiforbundet har tatt ut 24 løpere til verdenscupen i Lahti kommende helg: 11 kvinner og 11 menn, pluss lederne av Skandinavisk Cup. Lederne av Skandinavisk Cup får egen kvoteplass; disse plassene innehar for tida Marte Skaanes og Mattis Stenshagen.

Av de sju kvinnene som deltok i OL, er det kun Therese Johaug, Lotta Udnes Weng og Mathilde Skjærdalen Myhrvold som reiser til Lahti. 

De to OL-uttatte løperne som testet positivt for Covid-19 under landslagets høydesamling like før OL, Heidi Weng og Anne Kjersti Kalvå får nå konkurrert for første gang siden Tour de Ski. 

Av herretroppen som deltok i OL er seks av de åtte løperne på plass i Lahti: Pål Golberg, Hans Christer Holund, Emil Iversen, Johannes Høsflot Klæbo, Håvard Solås Taugbøl og Erik Valnes. De to siste OL-løperne, Simen Hegstad Krüger og Sjur Røthe, er ikke tatt ut til verdenscupen i Lahti kommende helg.  

Lørdag 26. februar er det skøytesprint på programmet for både kvinner og menn. Prologene starter klokka 11 (12 lokal tid) og finalene starter klokka 13:30 (14:30 lokal tid). 

Søndag 27. februar er det 10km klassisk for kvinner klokka 11:30 (12:30 lokal tid) og 15km klassisk for menn klokka 13:30 (14:30 lokal tid). 

Kvinner sprint
Martine Engebretsen, IL Heming, Team Elon Oslofjord
Mathilde Skjærdalen Myhrvold, Vind IL
Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
Ane Appelkvist Stenseth, Grong IL
Heidi Weng, IL BUL – Silje Theodorsen erstatter
Lotta Udnes Weng, Nes Ski

Kvinner 10 km
Hedda Østberg Amundsen, Asker SK Equinor Rekruttlandslag
Margrete Bergane, Konnerud IL, Equinor Rekruttlandslag
Therese Johaug, IL Nansen
Anne Kjersti Kalvå, Lundamo IL Lotta Udnes Weng satt inn som erstatter
Marte Skaanes, Strindheim IL, Equinor Rekruttlandslag (COC-leder)
Silje Theodorsen, Kvaløysletta SL, Team Elon Nord-Norge
Heidi Weng, IL BUL

Menn sprint
Pål Golberg, Gol IL
Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL
Thomas Helland Larsen, Fossum IF
Even Northug, Strindheim IL
Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk og Hauger IF
Mattis Stenshagen, Follebu IL, Team Elon Innlandet, (COC-leder)
Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer SK
Erik Valnes, Bardufoss og Omegn IF

Menn 15 km
Pål Golberg, Gol IL
Hans Christer Holund, Lyn Ski Harald Østberg Amundsen satt inn som erstatter
Emil Iversen, IL Varden Meråker
Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL
Martin Løwstrøm Nyenget, Lillehammer SK
Mattis Stenshagen, Follebu IL, Team Elon Innlandet,, (COC-leder)
Didrik Tønseth, Byåsen IL
Erik Valnes, Bardufoss og Omegn IF 

Mest lest
Bli medlem nå