Ny trener inn i Team Elon Innlandet

av Ingeborg Scheve • 13.05.2024
Fire av løperne fra Team Elon Innlandet forsvinner ut av laget. En ny er tatt inn. Men laget har fått ny trener, for andre år på rad.

Fire av løperne fra Team Elon Innlandet forsvinner ut av laget. En ny er tatt inn. Men laget har fått ny trener, for andre år på rad.

Team Elon Innlandet 2024/25 reduseres fra ti til sju løpere. Av dem er kun en mann. 

Fire av vinterens løpere forsvinner ut av laget: Ansgar Evensen, Mats Opsahl, Bjarte Bjertnæs og Tiril Liverud Knudsen. Bare en ny løper kommer inn i laget. Men i år som i fjor har teamet fått ny trener. 

Les også: Sa opp jobben tvert

Se hele uttaket nederst i saken

Det er andre år på rad at Team Elon Innlandet har måttet jakte på ny trener like før sesongstart. I fjor forsvant suksesstreneren Marthe Kristoffersen. Hun gikk da inn som hovedtrener for det svenske langløpslaget Team Eksjöhus, som i år har hatt en ellevill framgang. 

Inn kom Kristian Bjune Sveen. Han kom til jobben i Elon Innlandet etter fire år som landslagstrener for Kina. Men etter bare en sesong, takket Sveen for seg. 

– Jeg fikk beskjed i april. Vi har jobbet siden da for å få på plass en ny trener, sier styringsgruppeleder Torbjørn Broks Pettersen i Team ELON Innlandet, og forklarer:

– Han ble pappa for første gang omtrent samtidig som han tok trenerjobben. I vinter har han kjent på at det ikke er forenlig med trenerlivet. 

Broks Pettersen understreker at han har forståelse for at Sveen sa opp stillingen. 

– Han ønsker å prioritere å ikke reise. Det synes jeg er veldig voksent av han. 

Men regionlaget sto laget igjen uten trener. 1. mai startet sesongen formelt. Og i helga var også ny trener på plass: Karl-Gunnar Skjønsfjell. 

52-åringen kommer til stillingen fra trenerjobb på skigymnaset i Nordreisa. Nå flytter han til Lillehammer, og gleder seg til å ta fatt på oppgavene. 

– Jeg har mye engasjement for denne idretten, og gleder meg. Det blir spennende. De kjenner ikke meg og jeg kjenner ikke dem, men ambisjonen er at 1. april 2025 skal vi se tilbake og kunne si at nå har vi hatt en god skisesong, sier Skjønsfjell til Langrenn.com.

Dette er Team Elon Innlandet 2024/25
Johanne Hauge Harviken (Strandbygda IL)
Mari Nordlunde (Follebu Skiklubb)
Hedda Bakkemo (Gjøvik Skiklubb)
Marte Mikkelsplass (Bromma IL)
Anna Heggen (Svea Skilag)
Oline Vestad Vågå IL)
Jørgen Schjølberg (Tynset)

Trener: Karl-Gunnar Skjønsfjell

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Vraker verdensmester – disse skal gå OL-sprinten

    by Langrenn.com
    09.02.2026
  • 1

    Går for sitt sjette strake OL-gull – disse går OL-femmila for Norge

    by langrenn.com
    19.02.2026
  • 1

    Disse går OL-femmila for Norge

    by Ingeborg Scheve
    19.02.2026
  • 1

    Feiret OL-gullet i armene hans – bekrefter: De er kjærester

    by Ingeborg Scheve
    14.02.2026
  • 1

    Trekker seg fra resten av OL

    by Ingeborg Scheve
    15.02.2026

FlerE artikler

  • Norges gulltrener er tilbake

    Fredag møter Siegfried Mazet de norske stjernene igjen - for første gang siden sjokkexiten og som trener for rivalene. I Frankrike er forventningene enorme.
    av Ingeborg Scheve
    06.08.2026
  • Mistet seieren – tok over verdenscupledelsen

    av Kjell-Erik Kristiansen
    06.08.2026
  • Henter inn tidligere verdensmester

    av Ingeborg Scheve
    06.08.2026
  • Startlister og starttider torsdag: Blink Classics

    av Ingeborg Scheve
    06.08.2026
  • Gjør comeback etter vrakingen

    av Ingeborg Scheve
    06.08.2026