Nyenget bladde opp 12 millioner – nå flytter han
Tok gull, sølv og bronse under OL i Milano/Cortina i vinter. Nå har landslagsveteranen sikret seg ny bolig.
Martin Løwstrøm Nyenget flytter fra Lillehammer, etter 15 år i Mjøsbyen og karrierens kanskje største sesong.
Nå skal han og kona Synne Baklid Nyenget flytte til skistjernens hjemsted på Siggerud i Nordre Follo. For en drøy uke siden kjøpte de seg en enebolig på 299 kvadratmeter, med prislapp på 12 millioner kroner.
Ifølge Østlandets Blad og ProCloud.no er huset de to har kjøpt blant de aller dyreste boligene som ble solgt i kommunen i juni.
Paret giftet seg våren 2023, og ble foreldre for første gang våren 2024.
VM-og OL-mester
Etter 12 år på verdenscupen debuterte landslagsveteranen i OL i vinter, og kom hjem med tre OL-medaljer til premiesamlingen: Gull på stafetten, sølv på femmila og bronse på skiathlon. Under VM i Trondheim i fjor tok han sine første VM-medaljer: sølv på skiathlon og gull på stafetten.
En av flere som flytter
Nyenget er ikke den eneste skistjernen som skal flytte i sommer.
Tidligere i vår avslørte skiskytteren Johannes Dale-Skjevdal at også han forlater Lillehammer. OL-gullvinneren tar med seg familien og flytter hjem til Romerike. Sturla Holm Lægreid flyttet fra Lillehammer i 2024, to år før planen.
Se også:
Dale-Skjevdal avslører nye planer: – Det neste store som skjer
Nyengets landslagskollega Even Northug skal derimot flytte til Lillehammer. Han og samboeren har kjøpt seg bolig i øvre Ålsbygda, et nabolag som er svært populært blant idrettsutøvere.










