På pallen igjen!
Julie Myhre er i kalasform, tok sin andre pallplass på en uke, og karrierens andre. Trønderen gikk inn til tredjeplass på skøytesprinten under verdenscupen på Lillehammer.
– Hadde du sagt det her til meg i starten av sesongen, hadde jeg ikke trodd på deg, sier Myhre etter tredjeplassen på Lillehammer.
Foran henne kom dagens overlegne vinner Jonna Sundling på førsteplass og teamkollega Johanna Hagström.
– Det er deilig når ting funker. Nå kjente jeg at vi kunne valse på, sier Jonna Sundling etter seieren.
Svensken går også 20 kilometer skiathlon på søndag.
Se også: Her tar hun sin første pallplass i verdenscupen
Finale kvinner, sprint fristil
1. Jonna Sundling, Sverige,
2. Johanna Hagström, Sverige
3. Julie Myhre, Norge, +
4. Viktoria Carl, Tyskland, +
5. Emma Ribom, Sverige, +
6. Katerina Janatova, Tsjekkia, +
Saken oppdateres
Kristine Stavås Skistad var beste norske i prologen, men røk ut etter kvartfinalen. Der ble hun nummer tre over målstreken, men tida var ikke god nok til å ta seg videre som såkalt «lucky loser» på en dag der skiforskjeller så ut til å spille stor rolle. Etter heatet ble Skistad dessuten diskvalifisert for såkalt obstruksjon og plassert sist i sitt heat.
Se også:
Alt om ski på TV sesongen 2024-25: Hvilke kanaler sender hva og når?
FAKTA: Verdenscup Lillehammer
Hvem: Uttatte eliteløpere – Dette er Norges tropp
Hva: Verdenscupåpning langrenn
Hvor: Lillehammer
Når: 6. til 8. desember
Program
Fredag 6. desember
10:30: 10km fristil individuell start, menn
12:45: 10km fristil individuell start, kvinner
Startlister, detaljer og resultater
TV: TV2
Lørdag 7. desember
09:00: Sprint fristil prolog, kvinner og menn
11:30: Sprint fristil finaler, kvinner og menn
Startlister, detaljer og resultater
TV: TV2
Søndag 8. desember
10:00: 20km skiathlon, menn
12:15: 20km skiathlon, kvinner
Startlister, detaljer og resultater
TV: TV2