Slutter ikke å imponere

Authamayou/NordicFocus
Karoline Grøtting, fra Team Anlegg Øst Entreprenør, slutter ikke å imponere. I verdenscup-debuten er hun kun sekunder unna pallen og ypper med verdenseliten.

Karoline Grøtting, fra Team Anlegg Øst Entreprenør, slutter ikke å imponere. I verdenscup-debuten er hun kun sekunder unna pallen og ypper med verdenseliten.

Årets sensasjonslag, Team Anlegg Øst Entreprenør, herjer ikke bare i Steinkjer denne helgen. Karoline Grøtting verdenscup-debuterte nemlig i dag, fire dager etter sølvmedalje-løpet i Steinkjer. Og hun slutter ikke å imponere.

Løperen fra Elverum ender til slutt på en 5. plass, 31 sekunder bak dagens vinner, og blir med det også beste norske. Seieren derimot ble avgjort i en sekundstrid. Østerriske Teresa Stadlober og svenske Moa Ilar var nemlig i en egen klasse i Oberhof. Moa Ilar trekker dog det lengste strået, og slår Stadlober med knappe 7 tiendeler. Bak den østeriske veteranen var det hele 20 sekunder ned til neste utøver.

Jonna Sundling leverer igjen varene på distanse og går inn til en 3. plass. Sprintdronningen tar dermed enda et steg mot et allrounder-stempel, når hun begynner å plukke pallplasser på individuelle distanserenn. 4. plassen går til USA og Jessie Diggins.

Se også: – Trodde ikke jeg var noen vinnerskalle

De øvrige norske kvinnene plasserte seg litt lengre ned på resultatlisten. OL-aktuelle Milla Grosberghaugen Andreassen gikk inn til en høyst respektabel 14. plass på sin distanse-debut i verdenscupen. Maren Wangensteen, også fra Team Anlegg Øst Enreprenør, havnet på 18. plass. Eva Ingebrigsten havner rett utenfor topp 20 på en 21. plass. De øvrige norske jentene var Tril Udnes Weng på en 25. plass, Margrethe Bergane på en 39. plass og Mali Eidnes Bakken på en 59. plass.

Topp 3 kvinner, 10km K

1. Moa Ilar, Sverige, 21:09.1
2. Teresa Stadlober, Østerrike, +13.8
3. Jonna Sundling, Sverige,  +14,5

Fullstendige resultater

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Ny beskjed om Emil Iversen

    by Ingeborg Scheve
    15.01.2026
  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • 1

    – Klæbo jukset i OL

    by langrenn.com
    11.03.2026
  • Nadine Faehndrich (SUI), Astrid Oeyre Slind (NOR), (l-r) - XXV. Olympic Winter Games Milano-Cortina 2026, Cross-Country, team sprint, Tesero (ITA). www.nordicfocus.com. © Barbieri/NordicFocus.
    1

    Tok OL-sølv for to uker siden – nå legger hun opp

    by Ingeborg Scheve
    04.03.2026

FlerE artikler

  • Disse løpere har fått tilbud om landslagsplass

    Skiforbundet har gitt tilbud om plass på landslaget til 11 menn og 11 kvinner. Dette er løperne som skal være inne i varmen.
    av Ingeborg Scheve
    23.04.2026
  • Vraket fra landslaget: – Gidder ikke holde det hemmelig

    av Ingeborg Scheve
    23.04.2026
  • Pellegrino gir seg – men vil ta skalpen til Klæbo først

    av Langrenn.com
    23.04.2026
  • Northug lovet millioner i premiepenger – nå er han millioner i minus

    av Ingeborg Scheve
    23.04.2026
  • Hedegart snur: – Årets beste nyhet!

    av Ingeborg Scheve
    23.04.2026