Sveriges lag til mixed stafetten på Beitostølen
I morgen arrangeres sesongens første mixed stafett på verdenscupnivå i langrenn. I etterkant av dagens 10km klassisk med individuell start har Sverige tatt ut to lag til morgendagens stafett, som består av fire etapper á 5 kilometer.
Sverige Lag 1
Maja Dahlqvist
William Poromaa
Frida Karlsson
Calle Halfvarsson
Sverige Lag 2
Johanna Hagström
Jens Burman
Lovisa Modig
Eric Rosjö
Stafetten starter klokka 13.00.
Dette er mixed stafett
Formatet for mixed stafetten er 4x5km med to menn og to kvinner per lag. Rekkefølgen er kvinne/mann/kvinne/mann.
Mixed stafett ble arrangert for første gang på verdenscupnivå i langrenn under verdenscupavslutningen i Falun i mars. Der var det USA som vant med laget Rosie Brennan, Zak Ketterson, Scott Patterson og Jessie Diggins. Bak dem fulgte Finland på andreplass og Norge på tredjeplass.
Mixed stafetten starter klokka 13.00.
Les også: Dette er de nye reglene for verdenscupen i langrenn
FAKTA Verdenscup Beitostølen
Når: Fredag 9. desember til søndag 11. desember
Hvem: uttatte eliteløpere
Hvor: Beitostølen
Hva: Den andre av to verdenscuprunder på rad i Norge. Verdenscupen på Beitostølen kommende helg er en helt ny verdenscuprunde denne sesongen. Den er også nest siste runde i verdenscupen før Tour de Ski.
I potten: Uttaksgrunnlag for videre verdenscuprunder, samt at alle resultater i verdenscupen vektlegges i uttaket til VM 2023 i Planica i månedsskiftet februar/mars.
Program:
Fredag 9. desember: sprint klassisk
– 09:30: Sprint prolog, kvinner og menn (NRK1)
– 12:00: Sprint heat og finaler, kvinner og menn (NRK1)
Alt av detaljer, startlister og resultater
Lørdag 10. desember: 10km klassisk, individuell start
– 10:00: Langrenn 10km, kvinner (NRK1)
– 12:45: Langrenn 10km, menn (NRK1)
Alt av detaljer, startlister og resultater
Søndag 11. desember: mixed stafett
– 13:00: Langrenn mixed stafett, kvinner og menn (NRK1)
Alt av detaljer, startlister og resultater