VM-kongen bygger nytt i Gausdal
Klæbo og samboer Pernille Døsvik er godt kjent i området. De har allerede hytte her, og mange av treningstimene som førte til VM-triumfene ble nedlagt i sporene rundt Skeikampen.
Nå melder lokalavisen gd.no at Klæbo og Døsvik skal bygge en ny drømmehytte i Kjoslia, et område på Skeikampen som er kjent for både utsikt og førsteklasses skiforhold. Firmaet Østlaft skal oppføre hytta.
– Med det nye tomteområdet på Kjoslia kunne de ikke la muligheten gå fra seg til å finne drømmetomta og få realisert hyttedrømmen fra Østlaft, sier salgsleder Anne-Line Østensen.
Den nåværende hytta stod klar i 2020 i Slåseterlia Fjellgrend. Men med den nye hytta flytter Klæbo litt lenger opp i lia.
– Skeikampen er et perfekt sted for trening og avslapning for meg, har Høsflot Klæbo tidligere uttalt.
Ifølge Østlafts Anne Line Østensen er de akkurat nå i full gang med å finjustere tegningene til den nye hytta.
– Tomta er klar, og vi vet at hytta skal bygges med sokkel. Men det gjenstår fortsatt noen detaljer før byggingen kan starte. Vi har jobbet godt sammen hele veien og funnet en hyttedrøm helt tilpasset deres behov, sier Østensen.