torsdag, feb 22, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 26,192,911
2 Astrid Øyre Sli... 25,577,121
3 Andreas Nygaard 25,506,972
4 Emilie Fleten 25,469,885
5 Kasper Stadaas 25,463,330
6 Ida Dahl 25,349,402
7 Johan Hoel 24,512,479
8 Max Novak 24,172,925
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Axel Jutterströ... 23,729,274
11 Oskar Kardin 23,652,156
12 Runar Skaug Mat... 23,643,066
13 Herman Paus 23,615,220
14 Amund Riege 23,591,393
15 Tord Asle Gjerd... 23,381,925
16 Karstein Johaug 23,355,336
17 Morten Eide Ped... 23,346,171
18 Torleif Syrstad 23,300,415
19 Johannes Eklöf 23,196,747
20 Magnus Vesterhe... 23,104,879
21 Stian Hoelgaard 23,035,068
22 Alvar Myhlback 23,024,761
23 Magni Smedås 22,934,217
24 Petter Stakston 22,821,210
25 Thomas Bing 22,745,859
26 Eirik Sverdrup ... 22,666,755
27 Torgeir Sulen H... 21,565,266
28 Thomas Joly 21,532,107
29 Jeremy Royer 21,459,378
30 Klas Nilsson 21,444,095
31 Anikken Gjerde ... 21,371,471
32 Einar Kalland-O... 21,356,595
33 Eddie Edström 21,244,371
34 Alfred Buskqvis... 21,119,267
35 Nils Dahlsten 21,036,730
36 Kati Roivas 21,035,874
37 Silje Øyre Slin... 21,008,445
38 Joar Thele 20,800,835
39 Jenny Larsson 20,746,503
40 Marcus Johansso... 20,552,417
41 Karolina Hedens... 20,551,427
42 Patrick Fossum ... 20,428,261
43 Fabián Štoček... 20,317,298
44 Chris Andre Jes... 19,966,935
45 Juuso Mäkelä 19,956,551
46 Jan Šrail 19,747,076
47 Petter Northug 19,668,773
48 Sofie Elebro 19,615,781
49 Anders Aukland 19,160,694
50 Stian Berg 18,929,650
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

VM-utøvere markerte seg i Norgescupen

Helgens tredje dag i Norgescupen på Voss for juniorløperne ventet i dag med klassisk distanse på programmet.

Foto: Synnøve Bruland

Først ut var kvinnene som skulle kjempe om poengene i Norgescupsammendraget.

I den eldste kvinneklassen var det to utøvere som deltok i junior-VM i Canada forrige uke som dominerte. Oline Vestad imponerte i Whistler da hun ble nummer fire på 10 km skate. I dag vant hun foran Eva Ingebrigtsen som også deltok i VM.

Kvinner 17 år – 5 km klassisk
1. Marie Wollan Benum (Byåsen IL) 13.48,0
2. Johanne Bjugan (Leksdal IL) 13.57,3.
3. Malena Sirekrok (Gjesdal IL) +30,8
4. Tuva Svindland (Oseberg Skilag) +46,8
5. Liv Smith Kvalvaag (Heming, IL) +46,9

Kvinner 18 år – 7,5 km klassisk
1. Nora Christine Hansen (Asker SK) 21.13,0
2. Tora Rønneberg Weng (Eidsberg IL) +17,3
3. Mathea Tegdal (IL Skrim) +19,1
4. Eline Klevdal Lerfall (Lånke IL) +19,2
5. Synne Andersen Buen (Rustad IL) +28,2

Kvinner 19/20 år – 10 km klassisk
1. Oline Vestad (Vågå IL) 28.14,8
2. Eva Ingebrigtsen (Bratsberg IL) +3,0
3. Nora Falster (Heming, IL) +7,7
4. Solveig Lie Støverud (Holmen IF) +18,1
5. MarenHalle Haugen (Runar, IL) +23,4

Komplette resultater

11:00 starter de først herrene på Voss.

Norgescup junior langrenn
Hvem:
 Utøvere i klassene M/K 17år, M/K 18 år, og M/K 19-20 år
Hva: Norgescup junior, NM Sprint
Hvor: Voss
Når: 10. til 12. februar
Program
Fredag 10. februar
 Sprint fristil
– – 09:00: Sprint fristil prolog, kvinner 
– 10:20: Sprint fristil heat og finaler, kvinner
– 12:15: Sprint fristil prolog, menn
– 14:05: Sprint fristil heat og finaler, menn
Startlister, starttider, detaljer og resultater

Lørdag 11. februar: 10km fristil
– 09:00: 10km fristil, K17 år
– 09:40: 10km fristil, K18 år
– 10:00: 10km fristil, K19-20 år
– 11:30: 10km fristil, M17 år
– 12:24: 10km fristil. M18 år
– 12:53: 10km fristil, M19-20 år
Startlister, starttider, detaljer og resultater

Søndag 12. februar: 5km/7.5km/10km klassisk
– 09:00: 5km klassisk, K17 år
– 09:28: 7.5km klassisk, K18 år
– 10:03: 10km klassisk, K19-20 år
– 11:00: 5km klassisk, M17 år
– 11:42: 7.5km klassisk, M18 år
– 12:27: 10km klassisk, M19-20 år
Startlister, starttider, detaljer og resultater

Mest lest
Bli medlem nå