Går til erkerivalen: Ny stjernesignering i Team Aker Dæhlie

av Ingeborg Scheve • 09.05.2025
31-åringen fra Heming har skrevet kontrakt med langløpslaget til Team Aker Dæhlie, der han blir en av to nye herreløpere i stallen for Ski Classics-sesongen 2025-26.

31-åringen fra Heming har skrevet kontrakt med langløpslaget til Team Aker Dæhlie, der han blir en av to nye herreløpere i stallen for Ski Classics-sesongen 2025-26.

Løperstallen til langløpslaget i den norske storsatsingen Team Aker Dæhlie tar form. Fredag ettermiddag presenterte laget en av sesongens nysigneringer: Kasper Stadaas.

– Vi er ekstremt stolte av å få Kasper Stadaas til Team Aker Dæhlie! Med en imponerende merittliste og status som en av de mestvinnende utøverne i Ski Classics. I tillegg til prestasjoner i verdensklasse bringer Kasper også med seg verdifull erfaring og energi til laget, sier teamledelsen i Aker Dæhlie i forbindelse med presentasjonen. 

I vinter gikk Stadaas 11 Ski Classics Pro Tour renn, og vant ett av dem: Drei Zinnen Ski Marathon i Italia i januar. Han ble nummer 13 sammenlagt i Ski Classics Season XVI. Han gikk også to renn i Challenger-serien, og vant ett av dem: Kobberløpet i Nordland. 

I fjor hadde Stadaas den gule ledertrøya fra sesongåpningen og helt fram til det gjensto to renn. Til slutt ble han nummer to, drøyt 100 poeng bak sammenlagtvinner Johan Hoel. 

Se også: 
Kasper Stadaas: – Jeg hadde to sinnssykt svarte dager i vinter

To løpere fra Ragde til Aker Dæhlie 

Stadaas går til den norskeide storsatsingen etter fire år i langløpslaget til brødrene Aukland Team Ragde Charge. 31-åringen fra Heming er en av to løpere som forlater Team Ragde Charge til fordel for Team Aker Dæhlie denne våren.

Se også: – Føler meg skviset ut!

Innlemmet i Hall of Fame

Selv om Stadaas ikke tok den gule sammenlagttrøya i fjor vinter, oppnådde han likevel legendestatus og ble innlemmet i Ski Classics Hall of Fame, en utmerkelse som tildeles de løperne som har vunnet minst fem Ski Classics-renn. 

– Jeg ble legende, det gjorde jeg. Så nå kan jeg lese alle medlemsartikler på Langrenn.com livet ut. Det var det som var målet, sa han spøkefullt til Langrenn.com etter fjorårssesongen. 

Se også: – Jeg skal trene bedre, villere og sykere enn noen gang

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Snapper til seg supersmøreren fra erkerivalene

    by Ingeborg Scheve
    30.04.2026
  • 1

    Nå har Klæbo-knuseren sitt eget brød

    by Ingeborg Scheve
    02.05.2026
  • 1

    Svensk stjerne forlater Lager 157 Ski Team etter to år

    by Maja Eriksson/langrenn.com
    28.04.2026
  • Hedda Bångman - Dupaski 2023
    1

    Northug-stjerne ute på ubestemt tid

    by Ingeborg Scheve
    21.08.2025
  • Emelie Fleten and Emil Persson celebrate after Vasaloppet on March 5, 2023 in Mora.
    1

    Dette er langrennsparene alle snakker om

    by Ingeborg Scheve
    10.12.2025

FlerE artikler

  • Derfor vil de avsette FIS-president Johan Eliasch

    På torsdag finner det sted et spennende valg om hvem som skal styre FIS i årene som kommer. Flere store nasjoner har gått sammen for å forsøke å få fjernet den sittende presidenten, den svensk-britiske – og nå georgiske – Johan Eliasch. Her er hva de er misfornøyde med under den nåværende FIS-ledelsen.
    av langrenn.com
    10.06.2026
  • Enda en stjerne bryter med landslaget

    av Ingeborg Scheve
    10.06.2026
  • Brudd i ryggen for norsk VM-løper – sesongen er over

    av Kjell-Erik Kristiansen
    10.06.2026
  • Bombe: Skistad bryter med suksesstreneren

    av Ingeborg Scheve
    10.06.2026
  • Slind tok med seg gulltreneren – henter inn ukjent 31-åring

    av Ingeborg Scheve
    10.06.2026