Myhrvold med maktoppvisning i Davos – redder teamsprintprologen
Mathilde Myhrvold med kanonprolog i Davos – redder Norges andrelag i teamsprinten i verdenscupen i Davos fredag ettermiddag.
Begge de norske lagene ender utenfor pallen i prologen på teamsprinten i verdenscupen i Davos fredag ettermiddag, men tar seg videre til finalen.
Svenskene befester sin stilling som verdens beste sprintnasjon på damesida med dobbeltseier i prologen. Bare fire tideler skiller førstelaget til Sverige med Maja Dahlqvist og Jonna Sundling fra andrelaget med Emma Ribom og Linn Svahn.
For Norges førstelag med var det aldri noen tvil om de skulle ta seg videre til finalene. Men for andrelaget så det tyngre ut – til Mathilde Myhrvold klinte til med dagens raskeste prologtid. Dermed gikk laget inn til fjerdeplass, foran andrelaget på femteplass.
– Det var bra, men man vet aldri. Det kan hende noen lurer litt på prologen. Løypen passer meg nok bra. Jeg liker den godt, sier Myhrvold til NRK.
Totalt er det 15 lag som går videre til finalene, som starter klokka 17.00
Verdenscup Davos 2025 resultater
Topp 3 kvinner, teamsprint F
1. Sverige 1 (Maja Dahlqvist/Jonna Sundling), 5:17.87
2. Sverige 2 (Emma Ribom/ Linn Svahn), +0.40
3. Tyskland 1 (Laura Gimmler/ Colletta Rydzek). +2.38
—
4. Norge 2 (Astrid Øyre Slind/ Mathilde Myhrvold), +4.24
5. Norge 1 (Kristin Austgulen Fosnæs/ Kristine Stavås Skistad), +5.33
Saken oppdateres










