Sirdal Ski søker ny sportssjef – Er du den rette for stillingen?
Sportssjefen i Sirdal Ski, Roger Grubben, går over i stilling som rektor ved Sirdal vgs. Det gjør at vi har en stilling ledig som sportssjef for langrenn og skiskyting i Sirdal Ski.
Har du lyst til å lede teamet til toppidrettselevene ved Sirdal videregående skole? Da kan stillingen som sportssjef i Sirdal Ski passe deg.
Dette er Sirdal Ski
Sirdal Ski har hatt sammenhengende drift siden slutten av 1980-tallet. Det finansieres av Sirdal kommune, Agder fylkeskommune, private sponsorer og utøvernes egenandeler.
For sesongen 2024/2025 vil teamene bestå av rundt 15 elever på langrenn og cirka 45 elever på skiskyting. I tillegg til en sportssjef er det tre trenere på skiskyting og én trener hos langrenn.
Feed skiarena ligger omtrent tre kilometer fra skolen. Der gjennomfører skolens langrennsløpere og skiskyttere mye av sin trening om både sommeren og vinteren.

Sportssjefens ansvarsområder
Som en del av jobben vil sportssjefen delta på deler av toppidrettsundervisningen ved skolen, og ha treneransvar for noen utøvere. Stillingen rapporterer til styrene i Sirdal Ski Langrenn og Sirdal Ski Skiskyting, og i det daglige samarbeider sportssjefen med rektor Roger Grubben ved Sirdal vgs.
Som sportssjef i Sirdal Ski vil du ha kontor på Sirdal VGS: Sirdalsveien 3944, 4440 Tonstad.
Arbeidsoppgaver
Sportssjefen har hovedansvar for å opprettholde og utvikle det sportslige nivået i Sirdal Ski.
Sportssjefen har personalansvar for trenerne i Sirdal Ski og budsjettansvar for sportslig budsjett i Sirdal Ski, skiskyting og langrenn. Sportssjefen deltar også på styremøtene i Sirdal Ski Skiskyting og Sirdal Ski Langrenn.
Vedkommende skal planlegge og gjennomføre samlinger sammen med trenerne. Være leder/trener på Norgescup, NM og lokale renn.
Den som blir ansatt må forventes å holde god kontakt med klubber og kretser i regionen, og sportssjefen leder også rekrutteringsarbeidet når det gjelder nye utøvere.
Kvalifikasjoner
Vi søker en person som har toppidrettserfaring, helst på nasjonalt eller internasjonalt nivå.
Vi vil vektlegge trenerkompetanse og erfaring – fortrinnsvis innen langrenn- og/eller skiskyting.
Undervisningskompetanse innen idrettsfag er ønskelig.
Sirdal Ski vil vurdere søkere som ikke har fulle formelle kvalifikasjoner, men som på annen måte er spesielt egnet for jobben.

Personlige egenskaper
Vi søker en person som brenner for å utvikle unge utøvere innen langrenn og skiskyting. Det legges vekt på gode kommunikasjonsevner og selvstendighet i arbeidet.
Stillingen medfører utstrakt samarbeid med trenerkollegaer, foreldre og representanter for skole- og idrettsmiljø.
På grunn av arbeidets art må den som ansettes være forberedt på at arbeidsmengden vil variere i henhold til trenings- og konkurranseperioder.
Et flott jobb med flott ungdom
Vi tilbyr arbeid i et utviklende og ambisiøst idrettsmiljø med lange tradisjoner.
Lønn etter avtale, tilbyr vi også. Ansettelsen vil være en tidsavgrenset kontrakt der varighet avtales ved ansettelse. For rett person er det stor sannsynlighet for at kontrakten kan forlenges.
Det vil bli noe reising i jobben som sportssjef, dette er anslagsvis mellom 80 og 100 reisedager per år.
Høres dette ut som en jobb for deg?
Send en søknad på e-post til [email protected]. Søknadsfrist er 22.april 2024.
Startdato: 1/8-24 – eller etter avtale
Ved andre spørsmål, ta kontakt med Roger Grubben, nåværende sportssjef, på telefonnummer: 91 99 97 96





