Klarälvsloppet – følg dramatikken direkte på SC Play!

av Langrenn.com • 20.09.2025
Gjør klar for 90 kilometer med dramatikk, taktikk og spenning: Søndag kan du se Klarälvsloppet live på SC Play – med Magni Smedås som ekspertkommentator.

Gjør klar for 90 kilometer med dramatikk, taktikk og spenning: Søndag kan du se Klarälvsloppet live på SC Play – med Magni Smedås som ekspertkommentator.

Søndag er det klart for Klarälvsloppet – et av de mest spektakulære rulleskirennene i Ski Classics Pro Tour. Det 90 kilometer lange løpet, som kalles «sommeren vasalopp» går fra Uddeholm til Karlstad, og du kan følge hvert eneste stavtak direkte på SC Play.

I studio sitter ekspertkommentator Magni Smedås, som deler sine erfaringer fra langløp på toppnivå og gir deg unike innblikk underveis i konkurransen.

Les mer: Northug mot stjernene: Tidenes startfelt til Klarälvsloppet

Som medlem på Langrenn.com har du tilgang til hele sendingen – direkte og i opptak. Her får du ekspertkommentarer, oppdateringer underveis og muligheten til å oppleve spenningen – uansett hvor du befinner deg.

Ikke gå glipp av dette – logg inn på SC Play og følg Klarälvsloppet live!

Er du ikke allerede medlem? Bli medlem her.

Menn elite starter klokka 10.00, kvinner elite starter klokka 10:15.

Startlister finner du her.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    De beste øktene på stakemaskin 

    by Ingeborg Scheve
    13.10.2022
  • 1

    Har friplass i VM – men på ”feil” distanser

    by Kjell-Erik Kristiansen
    29.09.2024
  • BLINK blir en viktig del av det nye konseptet til den internasjonale juniorsamlingen til Skiforbundet.
    1

    Blink 2023: Komplett program

    by Ingeborg Scheve
    19.06.2023
  • 1

    Rulleskiguiden 2025

    by Langrenn.com
    15.05.2025
  • 1

    Når gror en knust kneskål?

    by Kjell-Erik Kristiansen
    05.10.2024

FlerE artikler

  • Skjøt bra, gikk for sakte i IBU-cupen

    Bare tre ekstraskudd og ingen strafferunder. Det norske laget skjøt veldig bra i mixed stafetten i IBU-cupen i Slovakia. Men farten i sporet var ikke god nok og laget havnet på den litt sure 4.plassen.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    14.01.2026
  • Vinner NM-prologen – med et hav av tid

    av Ingeborg Scheve
    14.01.2026
  • Juniorkomet på pallen i NM-prologen

    av Ingeborg Scheve
    14.01.2026
  • Ny Botn-beskjed: Står over enda en verdenscuprunde

    av Ingeborg Scheve
    14.01.2026
  • Startlister og starttider onsdag

    av langrenn.com
    14.01.2026