Ribom presset hardt av Hagström

av Kjell-Erik Kristiansen • 01.06.2024
Emma Ribom vant lørdagens Svenska Spel Summer Tour 2024 i Ulricehamn. Men hun ble presset hardt av Johanna Hagström fra arrangørsklubben Ulricehamns IF over 15 km fristil der hele landslaget deltok.

Emma Ribom vant lørdagens Svenska Spel Summer Tour 2024 i Ulricehamn. Men hun ble presset hardt av Johanna Hagström fra arrangørsklubben Ulricehamns IF over 15 km fristil der hele landslaget deltok.

Emma og Johannas duell ble høydepunktet i damerennet som var det første rennet i Svenska Spel Summer Tour 2024. Det var også åpningen av det nye, fine anlegget på Lassalyckan i Ulricehamn – den tidligere World Cup-arenaen.
Ribom og Hagstrøm fulgte hverandre gjennom hele rennet, men Emma hadde et lite overtag mot slutten til tross for at Johanna startet bak og kunne gå på Riboms tider. I mål skilde det 1,8 sekunder i Riboms favør.

De to beste har ladet opp til sommertreningen på helt forskjellige måter. Emma Ribom har vært hos kjæresten JC Schoonmaker i USA og gått på ski, blant annet med flere fjellturer.
Johanna Hagström var tilskuer på Monaco GP i Formel 1 med sin kjæreste, Tverrlandets ogh Team Eksjöhus’ Vebjørn Moen, samtidig som paret hadde noen dagers ferie i Frankrike.

EMMA RIBOM på vei mot seieren i den svenske sommercupen i Ulricehamn.

Den eneste som holdt følge med de to var Frida Karlsson. Men også hun fikk gi seg mot slutten og var 13,5 sekunder etter på sin tredjeplass.
Deretter var det et sprang til de øvrige der Ebba Andersson var nummer 4 med 42,9 sekunder opp. Hun ble fulgt av klubbkameratene Moa Ilar og Moa Hansson fra Falun-Borlänge SK.

Noen av landslagsstjernene har fortsatt mye å gå på. Jonna Sundling var 1,45 minutter etter, og Maja Dahlqvist, som nå bor i Trondheim, hadde 2,46 opp til Emma Ribom. Dahlqvist ble nr.14, plassen foran juniorverdensmesteren Evelina Crüsell.

Resultatene finner du her.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Lisa Vittozzi (ITA), Mirco Romanin (ITA), coach Team Italy, (l-r) - Biathlon summer training, Lavaze (ITA).
    1

    Hvilke trafikkregler gjelder for rulleski?

    by Ingeborg Scheve
    18.05.2026
  • Gina Del Rio (AND) - Cross-Country summer training, Font-Romeu (FRA).
    1

    Tre grep for tryggere rulleskitrening

    by Ingeborg Scheve
    11.05.2026
  • BLINK blir en viktig del av det nye konseptet til den internasjonale juniorsamlingen til Skiforbundet.
    1

    Blink 2023: Komplett program

    by Ingeborg Scheve
    19.06.2023
  • 1

    Rulleskiguiden 2026

    by Langrenn.com
    28.05.2026
  • Anze Gros
    1

    Kjæresten knust etter rulleskidødsfallet

    by Ingeborg Scheve
    15.08.2022

FlerE artikler

  • Nyenget bladde opp 12 millioner – nå flytter han

    Tok gull, sølv og bronse under OL i Milano/Cortina i vinter. Nå har landslagsveteranen sikret seg ny bolig.
    av Ingeborg Scheve
    25.06.2026
  • LØPETRENING: Liketids-intervaller – tren på å holde et jevnt tempo

    av Maja Eriksson
    25.06.2026
  • Påmelding åpner snart for BAD GASTEIN CLASSICS og BAD GASTEIN Vertical City Sprint

    av Leandro Lutz
    25.06.2026
  • Slovakias damestjerner legger opp foran neste sesong

    av Kjell-Erik Kristiansen
    24.06.2026
  • Disse løper neste verdenscup for Norge

    av Kjell-Erik Kristiansen
    24.06.2026