Disse er tatt ut til IBU-Cup

av Ingeborg Scheve • 14.11.2022
Sesongåpningen i skiskyting på Sjusjøen
Norges skiskytterforbund har tatt ut 12 løpere til vinterens første IBU-Cup. Følgende løpere er klare for sesongåpningen i Idre om to uker.

Norges skiskytterforbund har tatt ut 12 løpere til vinterens første IBU-Cup. Følgende løpere er klare for sesongåpningen i Idre om to uker.

Etter den nasjonale sesongåpningen i skiskyting på Sjusjøen i helga, er uttaket til første runde i vinterens IBU-Cup i Idrefjäll 28. november til 4. desember klart.

Sjefen for Norges Skiskytterforbunds to utviklingslag, Anders Brun Hennum, er imponert over hva de yngre utøverne presterte på Natrudstilen i helga. 

Blant annet var Marthe Kråkstad Johansen bare hårfint bak Karoline Knotten på søndagens sprint på Sjusjøen: bare 1.6 sekund skilte rekrutten fra landslagsveteranen Knotten

– Nivået er veldig høyt, og det er flere som leverer fantastisk bra. Vi gleder oss til å måle krefter mot resten av verden når vi nå vender nesa mot Idre, sier Anders Brun Hennum i en pressemelding.

IBU-Cupen skulle startet på Sjusjøen 24. til 27. november, men er nå avlyst. Disse rennene er i stedet lagt inn i den andre runden i cupen, som arrangeres i Idre fra 28. november til 4. desember. 

Følgende løpere er tatt ut til IBU Cup i Idrefjäll i Sverige.

Kvinner
Karoline Erdal, Førde IL
Marthe Kråkstad Johansen, Bossmo&Ytteren IL
Maren Hjelmeset Kirkeeide, Markane IL
Gro Njølstad Randby, Ivrig IL
Tuva Aas Stræte, Hønefoss Skiskytterklubb
Mari Wetterhus, Svene IL

Reserve: Frida Tormodsgard Dokken, Svene IL

Menn
Aleksander Fjeld Andersen, Geilo IL
Sverre Dahlen Aspenes, Skatval Skilag
Martin Nevland, Figgjo IL
Endre Strømsheim, Bærums Skiklubb
Martin Uldal, Birkenes IL
Mats Øverby, Lier IL

Reserve: Johan-Olav Smørdal Botn, Stårheim IL

Parallelt med IBU-Cup i Idre, kjøres den første runden i verdenscupen. Den går i Kontiolahti i Finland fra 29. november til 4. desember. Uttaket til denne runden ble klart tidligere i dag: den norske troppen til verdenscupåpningen består av 13 løpere

Slik blir verdenscupen i skiskyting 2022/23

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Karoline Offigstad Knotten (NOR) - Biathlon summer training, Lenzerheide 2024
    1

    Reiser til Alpene for å trene i høyden – alene med familien som støtte

    by Ingeborg Scheve
    02.07.2025
  • Johannes Thingnes Bø of Norway and Tarjei Bø of Norway is celebrated after men's 15 km mass start during the IBU World Cup on March 23, 2025 in Oslo.
    1

    Overrasker alle – nå gjør de comeback sammen

    by Ingeborg Scheve
    24.06.2025
  • Johannes Dale-Skjevdal (NOR) - IBU Cup Biathlon, mass men, Val Ridanna (ITA).
    1

    I kalasform: Tar sin andre strake seier

    by Ingeborg Scheve
    08.02.2025
  • Tarjei Bø of Norway after competing in single mixed relay during Skidskyttekampen on March 3, 2025 in Stockholm.
    1

    IBU bekrefter: Ny VM-medalje til Tarjei Bø

    by Langrenn.com
    27.06.2025
  • Johannes Thingnes Boe (NOR) - IBU World Championships Biathlon, sprint men, Lenzerheide (SUI).
    1

    Raser etter VM-sprinten: – Det er helt håpløst

    by Ingeborg Scheve
    15.02.2025

FlerE artikler

  • Live lørdag 12,20: Pia og Jørgen får sjansen i VM-stafetten

    Kan Norge ta ytterligere medaljer når VM i orientering avsluttes med spennende stafetter lørdag? Pia Young Vik og Jørgen Baklid (bildet) får sjansen på første etappe i de norske stafettlagene. langrenn.com sender direkte med start kl 12,20 lørdag.
    av langrenn.com
    11.07.2025
  • Jakter VM-gull: Dette er Norges tropp til junior-VM

    av Langrenn.com
    11.07.2025
  • Ble endelig gift – tøffere enn under den aktive karrieren

    av Kjell-Erik Kristiansen
    11.07.2025
  • VM-sjefen hudflettes av Trondheim kommune

    av Kjell-Erik Kristiansen
    10.07.2025
  • Sjukdomsdrama for Uno-X i Tour de France: – Jeg er bekymret

    av Ingeborg Scheve
    10.07.2025