Enda et skiskytter-VM til Otepää
Neste år skal Otepää i Estland arrangere to skiskytter-VM i løpet av få måneder, og totalt tre VM på tre år.
Nytt skiskytter-VM til Estland: Det internasjonale skiskytterforbundet (IBU) har vedtatt å tildele VM i sommerskiskyting 2024 til Otepää.
Det melder IBU i en pressemelding onsdag, i etterkant av sitt styremøte som ble avholdt i Salzburg i Østerrike forrige uka.
Otepää har arrangert VM i sommerskiskyting en gang tidligere. Det var i 2016.
I tillegg har IBU tildelt Otepää ytterligere to verdensmesterskap i skiskyting de nærmeste sesongene: Både Junior-VM og det ordinære skiskytter-VM.
Det betyr at den estiske vintersportbyen skal avholde hele treskiskytter-VM i løpet av tre år: Først blir det Junior- og ungdoms-VM fra 20. februar til 1. mars 2024, deretter får byen altså VM i sommerskiskyting fra 19. til 25. august 2024, og så skiskytter-VM i 2027.
Det var i fjor høst at IBU besluttet å tildele skiskytter-VM 2027 til den estiske vintersportbyen. Otepää, som ligger sørøst i Estland, slo motkandidaten Kontiolahti i Finland om hoved-VM i 2027.
Les mer: Otepää får VM i 2027
