Lægreid nummer to i Otepää

av SC community • 10.03.2022
For første gang i verdenscupens historie arrangeres det renn i Otepää, den estiske byen som forbindes mer med langrenn. I dag var det sprint for herrer.

For første gang i verdenscupens historie arrangeres det renn i Otepää, den estiske byen som forbindes mer med langrenn. I dag var det sprint for herrer.

Med en lett inngang til stadion og perfekte skyteforhold var det ikke rom for å gjøre mange feil verken i løypa eller på standplass. Av løperne som gikk seg inn topp 10 var tyske Erik lesser på sjuendeplass den eneste som ikke hadde 10 treff.

Raskest av samtlige i de estiske skoger var verdenscupleder og dobbelt olympisk mester Quentin Fillon Maillet. Han var 7,2 sekunder foran vår egen Sturla holm Lægreid som endelig begynner å finne tilbake til formen fra fjoråret. Benedikt Doll tok tredjeplassen 11,1 sekunder bak vinneren.

På fjerdeplass kom ankermannen fra det norske stafettlaget i OL, Vetle Sjåstad Christiansen. Tarjei Bø gikk inn til en tiendeplass, en skuffende plassering etter ti treff på standplass. Sivert Bakken ble nummer 13 og Filip Fjeld Andersen nummer 14. Bror Aleksander Fjeld havnet på en 41. plass.

Sturla Holm Lægreid, som gikk på et tidlig startnummer, sa dette til NRK etter rennet.

– Det var veldig spennende å vente. Men det var ikke så mye å gjøre med Quentin i dag, jeg er veldig fornøyd med mitt renn.

Det har vært en trøblete sesong for Lægreid og spesielt så har skyting vært et problem.

– I dag har jeg veldig lyst til å treffe og gjør de riktige tingene på vei inn på standplass. Løypa passer meg også godt med de bratte bakkene. Da kan jeg gå med lungene, sa Lægreid som nå håper å ha lagt den tunge perioden bak seg.

– Det er kort vei fra fiasko til suksess i skiskyting, avslutter han.

I morgen skal kvinnene gå sprint i Otepää før det er fellesstarter på lørdag og mixed stafetter på søndagen.

Se programmet her

Komplette resultater

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Skal gifte seg med tidligere landslagskollega

    by Langrenn.com
    01.08.2026
  • 1

    Snapper til seg Norges gulltrener

    by Ingeborg Scheve
    22.02.2026
  • 1

    Vraket igjen: Disse går fellesstarten

    by Ingeborg Scheve
    18.02.2026
  • POKLJUKA,SLOVENIA,15.MAR.25 - BIATHLON - IBU World Cup, 12.5km mass start, ladies. Image shows the athletes. Photo: GEPA pictures/ Matic Klansek © Bildbyrån
    1

    Utestenges i ti år: – Gjenspeiler alvoret

    by Ingeborg Scheve
    20.07.2026
  • 1

    – Føler meg lurt: Disse går sprinten for Norge

    by Langrenn.com
    12.02.2026

FlerE artikler

  • Tre måneder etter vrakingen er han proffsyklist

    Da landslagsplassen røk i april, begynte han å satse på sykkel. Tre måneder senere har 25-åringen fra Rustad signert proffkontrakt med et UCI-kontinentallag.
    av Ingeborg Scheve
    10.08.2026
  • Vant ikke, men tok et grep om verdenscupen

    av Kjell-Erik Kristiansen
    10.08.2026
  • Verdensmesterne gjør comeback – møtes til prestisjeduell i Trysil

    av Ingeborg Scheve
    10.08.2026
  • Null tillit til forbundet: – Argumentasjonen tåler ikke dagens lys

    av Ingeborg Scheve
    09.08.2026
  • Damene viste konkurrentene ryggen – vant stafetten

    av Kjell-Erik Kristiansen
    09.08.2026