I dag slippes billettene til VM 2025
Fra fredag 15. desember klokka 12.00 og fram til julaften er det mulig å sikre seg noen av de beste billettene til VM 2025 i Granåsen.
Billettsalget til VM 2025 i Granåsen åpner fredag 15. desember klokka 12.00. Da slippes dagsbilletter til alle dagene under mesterskapet som arrangeres fra 26. februar til 9. mars, 2025.
Se komplett program for langrenn under VM 2025 under
– Vi slipper et begrenset antall VM-billetter nå, for å gi folk anledning til å gi familie og venner årets mest populære julegave, sier billettsjef i Ski-VM 2025 Roar Munkvold.
Vil selge 200 000 billetter
Målet er å selge over 200 000 billetter, noe billettsjefen mener er et realistisk mål.
– Interessen for ski-VM er veldig stor, så vi forventer bra billettsalg. Men det er mange tilbud i dagens samfunn, så vi er forberedt på at det også blir mye hardt arbeid i tiden som kommer. Vi gleder oss veldig til å komme i gang med billettsalget. Det blir spennende, sier Munkvold.
Se TV: Selvsikre svensker: – Det er de norske vi vil slå, på deres hjemmebane
Fra 250 kroner
Prisene på VM-billettene varierer fra 250 kroner for familieområdet i Litjåsen til 740 kroner for de dyreste billettene på hovedtribunen og hoppskåla. Naturtribunen og hoppskåla koster 520 kroner mens skiskyttertribunen og hoppskåla koster 630 kroner.
Barn mellom 4 og 17 år betaler halv pris, og barn under 4 år går inn gratis.
Barn mellom 4 og 17 år betaler halv pris, og barn under 4 år går inn gratis.
– Ski-VM ønsker at mesterskapet skal være for alle. Derfor blir det gratis adgang til marka og løypene hvor man kan komme tett på skistjernene. Det blir også familieområder, naturtribuner og hovedtribune rett ved målstreken, sier Munkvold.
VM-komiteen planlegger dessuten et godt tilbud for bedrifter og folk som ønsker å kjøpe VIP billetter. Disse kommer for salg på senere billettslipp.
Saken fortsetter under
Prøve-VM i helga
Samme dag som billettsalget til VM 2025 åpner, starter også prøve-VM i Granåsen med tre av øvelsene som inngår i programmet til mesterskapet neste sesong.
Fredag er det skøytesprint på programmet, lørdag kjøres det 20 kilometer skiathlon, og søndag avsluttes prøve-VM med 10 kilometer klassisk. Dermed er det duket for store idrettsopplevelser i tre dager på rad, der tilskuerne kommer tett på hele verdenscupeliten og utøverne i den rekordstore norske troppen.
42 løpere inkludert superjunioren Milla Grosberghaugen Andreassen (18) er klare for prøve-VM i Trondheim: Dette er Norges tropp.
Helgas verdenscuprunde blir også en mulighet for publikum til å kjenne på litt av VM-stemningen og prøvekjøre anlegget, inkludert tribuneplasser, servicetilbud, servering og fasiliteter. Arrangøren forventer flere tusen i løpet av helga, men har plass til flere. Billettsalget til helgas øvelser er åpent hver dag helt fram til konkurransene starter.
Les mer:
Verdenseliten om VM-løypene: – Jeg har ikke vært bort i noe som er bedre
Les også:
Petter Northug: VM-sprinten kan bli et lureløp
Program VM 2025
VM 2025 arrangeres fra 26. februar til 9. mars, 2025. I løpet av det 12 dager lange mesterskapet skal det gjennomføres 14 konkurranser i langrenn. Slik er oppsettet:
26. februar
16.00-: 5km klassisk kvalifisering, kvinner og menn
27. februar
10.00: sprint fristil, kvinner og menn
1. mars
14.00: 20km skiathlon, menn
2. mars
14.00: 20km skiathlon, kvinner
4. mars
13.00: 10km klassisk, kvinner og menn
5. mars
15.00: Teamsprint klassisk, kvinner og menn
6. mars
13.00: Stafett 4×7.5km, menn
7. mars
14.00: Stafett 4×7.5km, kvinner
8. mars
14.00: 50km fristil, menn
9. mars
14.00: 50km fristil, kvinner










