Startlister og starttider søndag

av Langrenn.com • 05.01.2025
Maurice Manificat (FRA) - FIS world cup cross-country, tour de ski, final climb, Val di Fiemme (ITA).
Søndag avsluttes Tour de Ski med den tradisjonelle finaleetappen opp monsterbakken i Val di Fiemme. Her er sammenlagtstilling i touren, samt startlister og starttider for søndagens konkurranser.

Søndag avsluttes Tour de Ski med den tradisjonelle finaleetappen opp monsterbakken i Val di Fiemme. Her er sammenlagtstilling i touren, samt startlister og starttider for søndagens konkurranser.

Søndag er det klart for sjuende og siste etappe av Tour de Ski 2025, der den beryktede monsterbakken står på programmet. Her er startlister og starttider, samt sammenlagtstilling i forkant av sjuende etappe. 

Se også: Alt om «monsterbakken» Alpe Cermis

LANGRENN
Tour de Ski etappe 7 i Val di Fiemme i Italia er 10 kilometer fellesstart opp monsterbakken Alpe Cermis for både kvinner og menn.

Tour de Ski: søndag 5. januar, Val di Fiemme
11:00: 10km Rampa Con i Campioni (amatørutgaven av finaleetappen)
14:15: 10km fristil fellesstart, menn
15:30: 10km fristil fellesstart, kvinner
Startlister, detaljer og resultater
TV: Viaplay

Se også: 
Stortingspolitiker vil tvinge langrenn tilbake på NRK
Petter Northug sesongdebuterer i monsterbakken: – Sjanseløs 

Sammenlagtstilling
Etter seks av totalt sju renn er det Johannes Høsflot Klæbo og Therese Johaug som leder Tour de Ski sammenlagt. Klæbo har ledet siden dag 1, mens Johaug overtok ledelsen etter gårsdagens skiathlon.

Klæbo leder herrenes sprintkonkurranse, mens Nadine Fähndrich fra Sveits leder damenes sprintkonkurranse.

Franske Hugo Lapalus leder nye klatrekonkurransen på herresida foran Mika Vermeulen fra Østerrike og Andrew Musgrave fra Storbritannia, mens Simen Hegstad Krüger på fjerdeplass er beste norske. På damesida leder Therese Johaug foran Astrid Øyre Slind og Kerttu Niskanen fra Finland.

Topp 3 menn sammenlagt, etter seks av sju renn
1. Johannes Høsflot Klæbo, Norge, 2:00:55.0
2. Erik Valnes, Norge, +2:18.0
3. Håvard Moseby, Norge, +2:29.0
Fullstendig sammenlagtliste

Topp 3 kvinner sammenlagt, etter seks av sju renn
1. Therese Johaug, Norge, 3:11.00
2. Astrid Øyre Slind, Norge, +22.0
3. Jessie Diggins, USA, +1:47.0
Fullstendig sammenlagtliste

Se også: 
Hvem vinner damenes Tour de Ski? Favoritter og outsidere 2025
Hvem vinner herrenes Tour de Ski? Favoritter og outsidere 2025

FAKTA Tour de Ski 2025 

  • Tour de Ski arrangeres fra 28. desember, 2024, til søndag 5. januar, 2025
  • Det er 19. gang Tour de Ski arrangeres.
  • Årets utgave består av sju etapper fordelt på ni dager, der alle etappene kjøres i Italia. Touren starter med skøytesprint i Toblach i Italia 28. desember og avslutter med monsterbakken i Val di Fiemme i Italia 5. januar. Det er første gang at touren arrangeres utelukkende i ett land. 
  • FIS har i år innført en helt ny klatrekonkurranse, endringer i sprintkonkurransen og nye regler for tidsfrister på de ulike etappene. Les mer om endringene HER
  • Vinnerne får 300 verdenscuppoeng for sammenlagtseier, samt 50 poeng for hver etappeseier og 15 poeng for bestetid i prologene, altså totalt maksimum 680 verdenscuppoeng dersom en vinner alle etappene. 
  • Alle tidligere vinnere, fra 2007 til 2024
  • Alt om «monsterbakken» Alpe Cermis
Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Ny beskjed om Emil Iversen

    by Ingeborg Scheve
    15.01.2026
  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • 1

    – Klæbo jukset i OL

    by langrenn.com
    11.03.2026
  • Nadine Faehndrich (SUI), Astrid Oeyre Slind (NOR), (l-r) - XXV. Olympic Winter Games Milano-Cortina 2026, Cross-Country, team sprint, Tesero (ITA). www.nordicfocus.com. © Barbieri/NordicFocus.
    1

    Tok OL-sølv for to uker siden – nå legger hun opp

    by Ingeborg Scheve
    04.03.2026

FlerE artikler

  • Snur 180 grader om karriereslutt

    For få uker siden varslet verdenscupveteranen at han legger opp. Nå snur 38-åringen totalt. – Et helt naturlig valg.
    av Ingeborg Scheve
    16.04.2026
  • Bryter med topplag: – Fikk tilbud jeg ikke kan leve av

    av Ingeborg Scheve
    16.04.2026
  • Vi sender alle de store orienteringsløpene også i år

    av Langrenn.com
    16.04.2026
  • KRONIKK: Tre rapporter – og et skiforbund som ikke vil endre seg

    av Audun Høisæther, styreleder Foreningen Skigrasrota
    16.04.2026
  • Marcialonga kåret til Årets Arrangement

    av Leandro Lutz
    15.04.2026