Blir tilskuer: Disse går skiskytter-stafetten i OL

av LAngrenn.com • 16.02.2026
Norge stiller med tre ferske OL-medaljører på stafetten tirsdag – men vraker mannen med klart raskeste langrennstid. Dette er laget til skiskytterstafetten.

Norge stiller med tre ferske OL-medaljører på stafetten tirsdag – men vraker mannen med klart raskeste langrennstid. Dette er laget til skiskytterstafetten.

Norge har tatt ut laget til skiskytter-stafetten på tirsdag. I tillegg til de tre medaljevinnerne Johan-Olav Botn, Vetle Sjåstad Christiansen og Sturla Holm Lægreid, er Martin Uldal nå tilbake i laget til tirsdagens konkurranse.  

Uldal åpnet for Norge i mixed stafetten, som var første øvelse i årets OL, og sendte Sjåstad Christiansen ut på andre etappe med en god luke. 24-åringen fra Birkenes var derfor både skuffet og forbannet da han ble vraket til sprinten etter 13.plassen på normalen. 

Se også: – Føler meg lurt

Vraker veteranen

Det betyr at Johannes Dale-Skjevdal er vraket til stafetten. 28-åringen fra Fet på Romerike er den eneste av de norske som ikke har tatt medalje i årets OL, men er klart raskest i løypa av de norske på samtlige renn.

Dale-Skjevdal står med to sjetteplasser og en tiendeplass, henholdsvis på normal, sprint og jaktstart. 

Fem medaljer allerede

Totalt har de fire norske som er tatt ut til skiskytter-stafetten på tirsdag tatt til sammen fem medaljer allerede i årets OL: to sølv, to bronse og et gull i og hvert sitt gull fra 

Lægreid har tatt medalje på samtlige renn han har gått i årets OL: Først to bronsemedaljer på normal og sprint, og deretter sølv på søndagens jaktstart. 

Botn tok gull på normalen sist tirsdag, og Sjåstad Christiansen tok sølv på sprinten. 

Det norske firkløveret møter et kruttsterkt fransk lag: Fabien Claude, Emilien Jacquelin, Quentin Fillon-Maillet og Eric Perrot.

Vraker Tandrevold

Også damenes stafettlag er tatt ut. Men allerede søndag kveld var det klart at Ingrid Landmark Tandrevold er vraket.

Damene går sin skiskytter-stafett på onsdag. Norges lag består av Karoline Knotten, Marthe Kråkstad Johansen, Juni Arnekleiv og Maren Kirkeeide.

Etter stafettene er det kun fellesstarten som gjenstår i årets OL. 

Se også: Tandrevold vraket til stafetten

OL 2026 PROGRAM: SKISKYTING

17. februar:
14:30: Stafett 4×7.5km, menn
Startlister, resultater og detaljer

18. februar:
14:45: Stafett 4x6km, kvinner
Startlister, resultater og detaljer

20. februar:
14:15: 15km fellesstart, menn
Startlister, resultater og detaljer

21. februar:
14:15: 12.5km fellesstart, kvinner
Startlister, resultater og detaljer

Fullstendig program alle OL-øvelser HER

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Legger opp: 21. februar er karrieren over

    by Ingeborg Scheve
    29.01.2026
  • Aasne Skrede (NOR) - IBU World Cup Biathlon, sprint women, Oberhof (GER).
    1

    Tvinges til karrierepause på ubestemt tid

    by Ingeborg Scheve
    01.02.2026
  • 1

    OL-helten rett inn i toppstilling

    by Ingeborg Scheve
    30.05.2026
  • 1

    Nå er skiskytterstjernen gift– og gravid!

    by Ingeborg Scheve
    05.05.2026
  • 1

    Bryter med landslaget: – Jeg er svært misfornøyd

    by Ingeborg Scheve
    17.06.2026

FlerE artikler

  • SYKKELTRENING: Rolig sykkeløkt – legg grunnlaget time for time

    Utholdenhetsgrunnlaget for langrenn legges i de rolige øktene med lav intensitet. Denne sykkeløkta gjør nettopp det: jevn, kontrollert innsats som utvikler motoren din uten å tømme deg for energi til morgendagens økt.
    av Langrenn.com
    16.06.2026
  • Fra krise til comeback på Madshus

    av Langrenn.com
    15.06.2026
  • – Jeg har blitt mer og mer ødelagt

    av Ingeborg Scheve
    15.06.2026
  • Klæbo-rivalen er blitt mangemillionær

    av Ingeborg Scheve
    15.06.2026
  • Nå kan flere få trene som Stenshagen

    av Ingeborg Scheve
    15.06.2026