Tandrevold vraket til stafetten
Ingrid Landmark Tandrevold skal være vraket til skiskytter-stafetten i OL på onsdag. Frykter hun er ferdig.
Etter ni bom på søndagens jaktstart er Ingrid Landmark Tandrevold sikker på at hun er vraket til onsdagens skiskytter-stafett i OL.
– Jeg er kanskje dårlig til å skyte stående, men jeg er ikke dum, sier hun.
Karoline Knotten, Marthe Kråkstad Johansen, Juni Arnekleiv og Maren Kirkeeide skal ha fått klarsignal for stafetten.
Marerittsesong
Med unntak av lørdagens sprint, der Tandrevold ble nummer ti og nest beste norske, har årets OL vært stang-ut for 29-åringen fra Fossum.
På normaldistansen skjøt hun sju bom og ble nummer 71, over sju minutter bak. Og på søndagens jaktstart ble det 46.plass etter ni (!) bom. Der var hun nesten fire og halvt minutt bak.
Dermed føyer OL seg inn i rekka av begredelige resultater for Fossum-løperen, som var spådd å bli Norges nye skiskytterdronning etter Tiril Eckhoff og Marte Olsbu Røiseland.
Frykter OL er over
Etter vrakingen til stafetten, regner Tandrevold med at OL er over for hennes del. Det gjelder både årets mesterskap og i framtida.
– Videre er det vel ikke så mye mer. Jeg er vel reserve til fellesstarten etter en god plassering på sprinten, men det skal mye til for at folk ikke stiller til start, sier hun til VG.
Tandrevold er ikke overrasket over at hun vrakes til stafetten til fordel for Juni Arnekleiv.
– Det er jeg innforstått med selv. Jeg vil at det skal være det beste laget på start, og akkurat nå tror jeg ikke at jeg er en del av det, sier hun.
Men Tandrevold lover samtidig at hun ikke blir noen festbrems for lagt.
– Jeg skal være en del av verdens beste støtteapparat og verdens beste reserve. Det er også en viktig jobb som jeg tar på største alvor.
Hun tviler også på at det blir noen flere OL for henne.
– Jeg tror ikke jeg skal gå OL om fire år, sier 29-åringen fra Fossum til NRK etter jaktstarten.
– Det er søren meg fire år til neste gang. Det er lite sannsynlig at jeg skal være med på det. Jeg er fortsatt ganske ung ved å være under 30 år, men jeg er ikke ung og lovende.
Damestafetten i OL går onsdag 18. februar.
Onsdag, 18. februar, 2026:
14:45: Stafett 4x6km, kvinner
Startlister, resultater og detaljer










