De fikk Lægreid til å bomme
Han bommer jo nesten aldri. I skiskyting er han den beste. Men her er gjengen som fikk Sturla Holm Lægreid til å bomme. Faktisk mer enn alle de andre.
– Jeg ble for ivrig i starten og mistet kontrollen, innrømmer skiskytter-stjernen etter en stjernebom.
For på en helt ny arena var det Lægreid som bommet.
Denne uka har han nemlig vært med orienteringslandslaget på trening i Oslo.
– For det meste lå jeg bak og bare fulgte etter. Men jeg skulle løpe først på ett strekk, og da gikk det galt, sier Lægreid.
Men for orienteringslandslaget var det stort å ha med stjernen på trening. Lægreid får normalt mye mer PR og oppmerksomhet enn Kasper Fosser, Pia Young Vik og de andre o-løperne.
Les også: Slik ser du orientering på langrenn.com.
Samarbeidet hadde også en dypere mening. Sturla Holm Lægreid øste av sin erfaring om å konsentrere seg etter å ha tatt ut alt i sporet. Skiskyting og orientering har mange likheter når det gjelder hvordan man må kunne beholde konsentrasjonen selv om kroppen er utslitt.
Denne gangen fikk altså Sturla Holm Lægreid minst en strafferunde, men normalt greier han seg uten. Forhåpentligvis fører samarbeidet til at verken skiskytterne eller o-løperne bommer neste gang.










