Gjør comeback: – Det blir et eventyr
Emil Helge Svendsen gjør comeback, nå skal han konkurrere sammen med Liv Grete Skjelbreid.
De to skiskytterne utgjør ett av totalt seks par i årets sesong av Mesternes mester på NRK.
NRK endrer konseptet for den populære realityserien. I stedet for at enkeltutøvere kjemper mot hverandre til bare én er igjen, blir det nå en konkurranse mellom seks lag med to utøvere på hvert lag. Der er de to skiskytterstjernene makkere.
– Det blir jo et eventyr. Utrolig gøy å være med på sist, og jeg har egentlig de samme forventningene nå, så det blir helt fantastisk tror jeg, sier Svendsen til NRK.
Selv om skiskyting er en individuell idrett, mener han likevel at det å være del av et lag ikke er så fremmed.
– Vi var på landslag, vi er vant til å jobbe for hverandre og med hverandre, dele ting, erfaringer, dra lasset sammen, sier han.
Svendsen la opp i 2018; Skjelbreid i 2006.
Se også:
Emil Hegle Svendsen legger opp: – Motivasjonen kom ikke tilbake
Alle deltakerne har vært med i Mesternes mester tidligere. Skjelbreid er den som er mest «rusten». Sist hun deltok var i 2011.
De ferskeste er Helene Spilling (2023) og Emil Lybekk fra forrige sesong.
Inspillingen starter denne uka, og foregår i Hellas. Det er fortsatt Aksel Lund Svindal som er programleder.
Serien kommer på NRK til høsten. Lagkonkurranse-sesongen kommer i tillegg til sesong 18, som kjøres med vanlig format og kommer på nyåret.
De seks lagene er som følger:
- Liv Grete Skjelbreid (skiskyting) og Emil Hegle Svendsen (skiskyting)
- Kjersti Grini (håndball) og Steffen Iversen (fotball)
- Liv Grete Skjelbreid (skiskyting) og Emil Hegle Svendsen (skiskyting)
- Astrid Lødemel (alpint) og Frode Grodås (fotball)
- Helene Spilling (sportsdans) og Stig André Berge (bryting)
- Johanne Killi (friski) og Emil Lybekk (dødsing)
- Solveig Gulbrandsen (fotball) og Marco Elsafadi (basketball)










