Klæbo og Døsvik på forsiden av Vogue
For en uke siden åpnet skikongen døra til sitt nye hyttepalass på Skeikampen. Denne uka er han og forloveden på forsiden av prestisjemagasinet Vogue.
Forrige helg viste Johannes Høsflot Klæbo fram sin nye hytteperle på Skeikampen, et prosjekt han og forloveden Pernille Døsvik har jobbet med i flere år. Nå som drømmehytta endelig er ferdig, inviterte paret til
Det var for øvrig på Skeikampen at Klæbo fridde til Døsvik. Det var i juni 2025. Noen bryllupsdato er foreløpig ikke kjent. Men nå skriver Vogue at det er nettopp derfor de ville treffe dem, og denne uka er de begge forsidemodeller på prestisjemagasinet.
Les mer: Klæbo fridde – og fikk JA!
Skal avsløre planene
Vogue skriver at de møtte paret for å snakke om det begivenhetsrike året, det kommende bryllupet og planene for fremtiden.
På forsiden av bladet poserer Klæbo i en gjennomsiktig skjorte med store rysjer på armene og dyp utringning. Døsvik er på sin side fotografert i en hvit kåpe.
I innlegget til Vogue Scandinavia på Instagram, hyller motemagasinet både Klæbos elleville OL-prestasjoner og Døsviks deltakelse i Norseman Xtreme Triathlon.
Det var VG som først omtalte saken.
Saken fortsetter under

Seks soverom og egen spa
Klæbo har hatt hytte på Skeikampen siden 2019. Men fritidsboligen på 130 kvadratmeter ble for liten. Den nye hytta er dobbelt så stor, tegnet og bygget av bedriften Østlaft på Rudshøgda.
De har jobbet tett med paret for å komme fram til en plan som fyller parets behov. Fasiten er en luksushytte med seks soverom, stue, kjøkken, treningsrom, spa og vinrom, samt utekjøkken med pizzaovn og grill.
– Jeg kommer til å bruke hytta mye, og den blir ikke minst viktig for den sportslige satsingen min, sier Klæbo.











