Rømte til Sverige

av SC community • 22.01.2001
I helga satte jeg kursen for Sverige og Bruksvallarna. Her fant jeg det jeg var ute etter; ro og fred, flere mil med preparerte spor og flotte treningsløyper i både fjell og skogsterreng.

I helga satte jeg kursen for Sverige og Bruksvallarna. Her fant jeg det jeg var ute etter; ro og fred, flere mil med preparerte spor og flotte treningsløyper i både fjell og skogsterreng.

Nå er jeg helt frisk igjen, og har behov for en god treningsperiode. Kroppen kjennes bra, og det kribler etter å få begynne å ta i igjen. Den første intervalløkta ble gjennomført i dag, og det føles ok.

I går fikk jeg beskjed av Ketil om at han trekker seg som trener, med umiddelbar virkning. Jeg ble veldig overrasket, og synes det er beklagelig at denne situasjonen har oppstått. Samtidig står det respekt av avgjørelsen. Det er fair å la andre ta over når en ikke føler jeg kompetent til å gjøre en god nok jobb sjøl.
Dette er ingen ønskesituasjon nå rett før VM, men jeg håper at vi jentene står samlet framover, og sammen med nye trenerne retter blikket mot det som skal skje framover.

Men denne hendelsen bør være et signal som må tas alvorlig i NSF. En bør se på arbeidsforhold og organisering, slik at sånne situasjoner ikke oppstår i framtida.

Vi høres!
Maja

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Flørtet i et år – nå har de flyttet sammen rett ved løypa

    by Ingeborg Scheve
    06.11.2025
  • 240104 Skidor DAVOS,SWITZERLAND,04.JAN.24 - NORDIC SKIING, CROSS COUNTRY SKIING - FIS World Cup, Tour de Ski, 20km pursuit, classic, ladies. Image shows Oeyre Astrid Slind (NOR), Krista Parmakoski (FIN) and Austgulen Kristin Fosnaes (NOR).
    1

    Kåret til «hotteste single langrennsløper»

    by Ingeborg Scheve
    25.11.2025
  • Frida Karlsson of Sweden and Ebba Andersson of Sweden after the women's 50 km free technique mass start during day 12 of the 2025 FIS Nordic Ski World Championships on March 9, 2025 in Trondheim.
    1

    Bitter etter VM-femmila: – Jeg har vært tydelig med Frida

    by Ingeborg Scheve
    09.03.2025
  • Ebba Andersson VM 2025
    1

    Blytung beskjed for Ebba Andersson i FIS-dommen: Rammes brutalt økonomisk

    by Ingeborg Scheve
    19.03.2025
  • Johannes Høsflot Klæbo of Norway after men’s 10 km Interval start free technique during the FIS Cross-Country World Cup on March 16, 2025 in Oslo.
    1

    Klæbo ut mot ryktene

    by Ingeborg Scheve
    17.03.2025

FlerE artikler

  • Startlister og starttider fredag

    Program, TV-tider og detaljer fredag: Verdenscupen i langrenn kommer til Trondheim, verdenscupen i skiskyting fortsetter i Östersund.
    av Ingeborg Scheve
    05.12.2025
  • Rettelse: Klæbo vil ikke boikotte OL etter Russland-retur

    av Ingeborg Scheve
    04.12.2025
  • Knuste konkurrentene – for god for IBU-cupen

    av Kjell-Erik Kristiansen
    04.12.2025
  • Brutalt ærlig før skjebnehelga: – OL-drømmer kommer til å knuses

    av Ingeborg Scheve
    04.12.2025
  • Chris Jespersen: «Det enkle er godt nok»

    av Langrenn.com
    04.12.2025