STARTLISTE ROMJULSRENNET GEILO: GOLBERG OG SKAR I SPISS FOR NESTEN 400 SKINAVN

av rejlers • 27.12.2020

Folk har en hunger etter å delta i skirenn. Det kommer Romjulsrennet Geilo tilgode.

Folk har en hunger etter å delta i skirenn. Det kommer Romjulsrennet Geilo tilgode.

Folk har en hunger etter å delta i skirenn. Det kommer Romjulsrennet Geilo tilgode.

Denne første delen av sesongen har koronapandemien satt stopp for mange skirenn, men det samme har også mangel på snø gjort. Da oppstår det en ekstra hunger, en sult etter å aksle startnummer.

Så mange som 368 skiløpere har fått plass i Romjulsrennet Geilo mandag 28. desember 2020, men det kunne trolig vært mange flere. Arrangørkorpset øverst i storfylket Viken måtte gå ut med følgende melding:

– Kjære skivenner. Det har vært stor interesse for Romjulsrennet på Geilo 2020. På grunn av den utfordrende situasjonen vi står overfor er vi dessverre nødt til å sette en stopper for ytterligere etteranmelding.

Av navn vi finner i startlista kan trekkes frem både Pål Golberg og Sindre Bjørnestad Skar. To nevnt, haugevis glemt, men det er svært fyldige klasser, så den som vil bestige pallen i morgen, den må ha gjort sine hjemmelekser, foruten å ha en god dag i langrennsløypene.

Det er for øvig fri teknikk som gjelder og damer senior skal gjennom 10 km, mens det er 15 km som venter for herreseniorene.

* Klikk for komplett startliste

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Riitta-Liisa of Finland competes in the Women's Cross Country Skiing 10 km Free Technique during the FIS Cross-Country World Cup on January 29, 2021 in Falun.
    1

    Skilles etter årevis med sjalusi og kjekling

    by Ingeborg Scheve
    07.04.2025
  • ebba Andersson 10K CL SM 2025
    1

    Ekspertene måper: – Aldri sett en så overlegen seier i moderne tid

    by Ingeborg Scheve
    03.04.2025
  • Magnus Øyaas Håbrekke of Norway competes in the men’s 10 km free technique interval start during Beitosprinten 2024 on November 24, 2024 in Beitostølen.
    1

    Legger opp: Har ikke råd til å satse lenger

    by Ingeborg Scheve
    01.05.2025
  • Jasmi Joensuu (FIN) - FIS world cup cross-country, cups, Lahti (2025). Foto: Thibaut/NordicFocus
    1

    Skilt i desember, nå er hun nyforelsket

    by Ingeborg Scheve
    11.04.2025
  • Lage Sofienlund - Kristine Stavås Skistad 2023
    1

    Har bestemt seg

    by Ingeborg Scheve
    19.04.2025

FlerE artikler

  • Langrennsstjernen måtte operere: – Har saget av en del av et bein

    27-åringen ble snakkisen under verdenscupen i Holmenkollen i mars, da hun knuste alle på 10-kilometeren. Etter sesongen måtte hun opereres for andre gang.
    av Ingeborg Scheve
    15.05.2025
  • Dobbeltdans – nøkkelen til flyt og fart i skøyting

    av Langrenn.com
    15.05.2025
  • Raseriet i skiskytterlandslaget: – Nå må noen utenfra inn og rydde opp

    av Ingeborg Scheve
    15.05.2025
  • 21-åringen fra Alsvåg får kniven på strupen

    av Langrenn.com
    15.05.2025
  • Johaug prøver å finne formen: Frykter nytt nesten-mesterskap 

    av Ingeborg Scheve
    15.05.2025