Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Dette er Norges tropp til VM i Italia
Skiforbundet har tatt ut ti utøvere til VM i Italia, som arrangeres i Lazzate fra 10. til 13. august. Disse er tatt ut i VM-troppen.
Norges Skiforbund Langrenn har tatt ut ti utøvere til rulleski VM i Italia, fordelt på tre kvinner og sju menn, inkludert to juniorer.
Flere av løperne som er tatt ut til VM utmerket seg med pallplasser under verdenscupåpningen i Kazakhstan 13. til 16. juli.
Les også: Her tar 22-åringen fra Konnerud sesongens første verdenscupseier
Årets rulleski-VM arrangeres i Lazzate rett nord for Milano i Italia fra 10. til 13. august. På programmet står sprint, supersprint, teamsprint, 10 kilometer og 15 kilometer med individuell start, samt 20 kilometer og 30 kilometer fellesstart.
En av fire verdenscuprunder
Rulleski-VM i Italia inngår også som den andre av de fire ordinære rundene i verdenscupen i rulleski.
Etter åpningsrunden i Kazakhstan i juli og VM i Italia andre helga i august, fortsetter rulleskiverdenscupen med en verdenscuprunde i Madona i Latvia fra 18. til 20. august. Finalen arrangeres i Italia fra 8. til 10. september.
Se også: Slik blir rulleskiverdenscupen 2023
Det er den norske rulleskiprodusenten FF Rollerskis som leverer alt av rulleski, hjul og service til samtlige runder av verdenscupen inkludert VM i Italia.
Les også: Gigantkontrakt med FIS til norsk rulleskigründer
VM-programmet:
10. august: Supersprint, fri teknikk
11. august: 10/15 km klassisk, individuell start
12. august: Teamsprint, fri teknikk
13. august: 20/30 km, fri teknikk
NSF har tatt ut følgende løpere er tatt ut til rulleski-VM 2023
Menn Senior:
Amund Korsæth, Trøsken IL
Jostein Olafsen Sørset, Bærums Verk
Ragnar Bragvin Andresen, Njård
Sigurd Braathen Reigstad, Osterøy IL Ski
Andreas Bergsland, Trøsken IL
Kvinner Senior:
Hanne Sæther Garberg, Orkdal IL
Julie Henriette Arnesen, Konnerud IL
Victoria Nitteberg, Nesodden IF
Menn Junior:
Markus Buraas Pedersen, Fet Skiklubb
Bror Filip Korsæth, Trøsken IL