onsdag, mar 22, 2023 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 26,400,000
2 Ida Dahl 25,906,176
3 Astrid Øyre Sli... 25,768,596
4 Andreas Nygaard 25,418,129
5 Kasper Stadaas 24,731,571
6 Max Novak 24,408,540
7 Tord Asle Gjerd... 24,248,079
8 Johan Hoel 24,117,279
9 Stian Hoelgaard 24,037,047
10 Johannes Eklöf 24,019,556
11 Emilie Fleten 23,949,765
12 Britta Johansso... 23,924,237
13 Oskar Kardin 23,820,113
14 Karstein Johaug 23,519,136
15 Herman Paus 23,431,681
16 Morten Eide Ped... 23,346,829
17 Magnus Vesterhe... 23,275,683
18 Runar Skaug Mat... 23,109,109
19 Torleif Syrstad 23,032,412
20 Amund Riege 22,946,604
21 Axel Jutterströ... 22,774,131
22 Thomas Ødegaard... 22,616,802
23 Marcus Johansso... 22,412,961
24 Chris Andre Jes... 22,054,623
25 Eddie Edström 22,041,570
26 Magni Smedås 22,009,728
27 Petter Stakston 21,918,627
28 Torgeir Sulen H... 21,672,716
29 Anders Aukland 21,419,670
30 Nils Dahlsten 21,377,545
31 Joar Thele 21,322,744
32 Klas Nilsson 21,163,179
33 Thomas Joly 21,150,235
34 Patrick Fossum ... 20,725,034
35 Vetle Thyli 20,647,963
36 Lina Korsgren 20,364,067
37 Jan Šrail 20,312,327
38 Alvar Myhlback 20,273,712
39 Fabián Štoček... 20,037,927
40 Anikken Gjerde ... 19,954,648
41 Stian Berg 19,871,502
42 Alfred Buskqvis... 19,528,517
43 Einar Kalland-O... 19,510,307
44 Stanislav Řezáč... 19,376,666
45 Kati Roivas 19,115,332
46 Karolina Hedens... 18,998,733
47 Juuso Mäkelä 18,981,645
48 Viktor Mäenpää... 18,741,745
49 Petter Soleng S... 18,723,115
50 Jiří Pliska 18,645,529
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Disse er Norges raskeste

Lørdag arrangerte Nesbyen IL konkurransen Norges raskeste. Disse vant den tiende utgaven av 5-kilometeren i Hallingdal.

Foto: Privat

Justert for alder var Tore Bjerkrheims tid i det 5km lange løpet Norges Raskeste på under 15 minutter.

Nesbyen IL feiret 10-årsjubileum for konkurransen Norges Raskeste. Der ble det soleklare seiere både blant kvinner og menn, og en hard kamp bland de eldre. 

Dagens raskeste uansett klasse var Vetle Flaget fra Kristiansand løpeklubb med tida 15:56. Han var inne over halvminuttet foran fra Flåværingen, mens Lars Markus Rognerud fra Årdal IL sikret seg den siste pallplassen.

Topp 3 menn, Norges raskeste
1. Vetle Flaget, Kristiansand løpeklubb, 15:56
2. Mikkel Trøstheim, Flåværingen, 16:27
3. Lars Markus Rognerud, Årdal IL, 16:29

God gammel årgang
Initiativtaker til løpet Tore Bjerkrheim var inne på 18:09. Ifølge Bjerkrheim tilsvarer det en tid på under 15 minutter justert for alder. 58-åringen er derfor godt fornøyd med egen innsats. 

– Det er årsbeste, og omregna ut fra veterantabellene tror jeg det tilsvarer ei tid under 15 minutter, sier Bjerkrheim til Kondis.no etter målgang. 

Men klassevinner i M60-64 Svein Egil Linnerud klokket inn på råsterke 17:58, og justert etter Bjerkheims egen formel må Bjerkheim imidlertid se seg grundig slått.

Sterkt damefelt
Blant damene var det Christine Næss som vant, ni sekunder foran Marte Pedersen fra Ringerike friidrettsklubb. 20 sekunder etter henne løp Kjersti Christina Moody inn til tredje beste tid. 

Topp 3 kvinner, Norges raskeste
1. Christine Næss, Trim Elite, 18:19
2. Marte Pedersen, Ringerike friidrettsklubb, 18:28
3. Kjersti Christina Moody, Romerike ultraløperklubb, 18:48

Fullstendige resultater alle klasser

Det var satt opp 5000 kroner i premie for løyperekorder, men den kapitalen får arrangøren sette på bok til neste år. Dagens tider var et stykke unna rekordene i Norges raskeste.

Mest lest
Bli medlem nå