Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Gira på å bli bedre på rulleski?
Mandag 16. oktober kjøres det agility økt på Karidalen skistadion, en annerledes økt som utfordrer og utvikler rulleskiferdighetene.
NTG Lillehammer arrangerer agility på rulleski i samarbeid med Skiforbundet og de offisielle skigymnasene i Norge.
– Rulleski agility er en lekbetont, morsom og variert økt der man får utfordret samt utviklet rulleskiferdighetene, sier Stig Moland ved NTG Lillehammer, som er medarrangør av agility økta på Karidalen skistadion på Lena.
Det er utøvere fra NTG Lillehammer som er instruktører på agility økta på Karidalen. På planen står en rekke fartsfylte, morsomme og utfordrende oppgaver: orgeltramp, svinger og ulike former for hinder. Eller Hva hva med å hoppe tau med rulleski på? Agility på rulleski utfordrer og utvikler balanse, styrke, koordinasjon og generelle rulleskiferdigheter på andre måter en tradisjonelle langrennsøvelser.
Saken fortsetter under

Agility økta kjøres på Karidalen skistadion (ØTS) mandag 16. oktober fra klokka 18 til 19:30, og påmeldingsfristen er søndag 15. oktober. Oppmøte er på skistadion. Tilbudet er åpen for alle fra 9 år og eldre.
Deltakerne tar med skisko, og da helst skøyteskisko eller kombisko, samt skøyterulleski, skistaver og hjelm.
– For de som ikke har egne skøyterulleski, så har vi en del rulleski til utlån, sier Moland, og legger til at de som vil låne må huske å krysse av for det i påmeldingsskjemaet.
Se også vår videoserie: Fem filmer som forbedrer rulleskiteknikken
