tirsdag, apr 23, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,914,004
2 Emilie Fleten 25,906,053
3 Ida Dahl 25,349,402
4 Kasper Stadaas 25,223,899
5 Andreas Nygaard 24,934,569
6 Johan Hoel 24,707,367
7 Max Novak 24,166,685
8 Magni Smedås 24,096,434
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Torleif Syrstad 23,844,654
11 Amund Riege 23,583,626
12 Axel Jutterströ... 23,542,041
13 Eirik Sverdrup ... 23,451,378
14 Runar Skaug Mat... 23,406,779
15 Herman Paus 23,398,617
16 Oskar Kardin 23,295,927
17 Morten Eide Ped... 23,285,882
18 Stian Hoelgaard 23,173,466
19 Alvar Myhlback 23,165,443
20 Petter Stakston 23,082,621
21 Magnus Vesterhe... 22,979,229
22 Karstein Johaug 22,772,809
23 Tord Asle Gjerd... 22,630,484
24 Johannes Eklöf 22,542,970
25 Thomas Bing 22,374,724
26 Astrid Øyre Sli... 22,119,196
27 Kati Roivas 21,625,092
28 Jeremy Royer 21,459,378
29 Einar Kalland-O... 21,381,668
30 Anikken Gjerde ... 21,371,471
31 Silje Øyre Slin... 21,131,436
32 Nils Dahlsten 21,036,730
33 Klas Nilsson 20,963,902
34 Alfred Buskqvis... 20,959,327
35 Eddie Edström 20,918,257
36 Thomas Joly 20,769,655
37 Torgeir Sulen H... 20,750,282
38 Karolina Hedens... 20,747,023
39 Jenny Larsson 20,746,503
40 Marcus Johansso... 20,519,477
41 Johan Tjelle 20,321,169
42 Patrick Fossum ... 20,194,014
43 Petter Northug 20,160,567
44 Fabián Štoček... 20,118,753
45 Ole Jørgen Bruv... 20,102,163
46 Joar Thele 20,023,863
47 Juuso Mäkelä 19,956,551
48 Sofie Elebro 19,681,634
49 Jan Šrail 19,577,269
50 Fredrik Helgest... 19,176,422
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Dette er Norges tropp til neste skiskytter-VM

Skiskytterforbundet har tatt ut troppen til neste skiskytter-VM: Årets junior-VM starter allerede til helga.

Foto: NSSF

Skiskytterforbundet har tatt ut 14 løpere til årets junior-VM i skiskyting: Norges tropp består av sju kvinner og sju menn.

En av dem er Isak Frey (bildet). 20-åringen fra Bærum er forøvrig ingen nykommer i junior-VM. I fjor tok han med seg flere medaljer fra mesterskapet, som da gikk i Kazakhstan. I år har Frey også hevdet seg solid i IBU-Cupen. 

Les mer: Drømmehelg for unggutten fra Bærum

Videre har forbundet tatt ut 12 løpere til ungdoms-VM, seks kvinner og seks menn. Mesterskapene kjøres parallelt, og arrangeres i Otepäåa i Estland fra 23. februar til 2. mars. 

Løperne som skal representere Norge er nå klare.

Følgende norske løpere er tatt ut til junior-VM: 
Junior kvinner

Gro Njølstad Randby – Ivrig IL
Maren Sofie Brännare-Gran – Bærums Skiklub
Eivor Melbybråten – Øystre Slidre IL
Guro Femsteinevik – Hålandsdal IL/Team Glalaks Biathlon
Ann Kristin Aaland – Hardbagg IL/Team 1,5

1.reserve: Eline Myren – Valldal IL/Team 1,5
2.reserve: Guro Ytterhus – Rennebu IL/Team 1,5

Junior menn
Isak Leknes Frey – Bærums Skiklub
Sivert Silsand Gerhardsen – Tromsø Skiskytterlag
Tobias Alm – Østre Toten Skilag/Team Hugaas
Andreas Aas – Birkenes IL
Ole Tafjord Suhrke – Ivrig IL/Team To Be Named

1.reserve: Håvard Tosterud – Østre Toten Skilag
2.reserve: Sivert Kristian Rusten – Lier IL/Team Hugaas

Følgende norske løpere er tatt ut til ungdoms-VM: 
Ungdom kvinner

Agathe Brathagen – Ivrig IL/NTG-G
Silje Christine Berg-Knutsen – Fet Skiklubb/NTG-L
Nora Njølstad Randby – Ivrig IL/NTG-G
Anna Mæhre Torjussen – Fossum IF/Wang Toppidrett Oslo

1.reserve: Nora Ytterhus – Rennebu IL/NTG-L
2.reserve: Bjørg Marit Eide – Hålandsdal IL/NTG-G

Ungdom menn
Kasper Kalkenberg – Skonseng UL/NTG-L
Oliver Alm – Østre Toten Skilag/NTG-L
Isak Skogrand – Oppdal IL/NTG-L
Tobias Gigstad Bergene – Skrautvål IL/NTG-G

1.reserve: Andreas Præsterud – Simostranda IL/Team Skiguard Buskerud
2.reserve: Martin Jørstad Ringli – Øystre Slidre IL/NTG-G

Uttaket er gjort i henhold til Skiskytterforbundets kriterier.

FAKTA: Junior-VM/ Ungdoms-VM 2024
Hvem:
 Uttatte utøvere, junior og ungdom. Dette er Norges tropp
Hva: Verdensmesterskap
Hvor: Otepää, Estland
Når: 23. februar til 2. mars
Program
Fredag 23. februar

09:30: Mixed stafett, ungdom
13:00: Mixed stafett, junior
Startlister, detaljer og resultater

Lørdag 24. februar
09:30: Normal 12.5km, ungdom menn
13:00: Normal 10km, ungdom kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Søndag 25. februar
09:30: Normal 15km, junior menn
13:00: Normal 12-5km, junior kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Tirsdag 27. februar
09:30: Sprint 7.5km, ungdom menn
13:00: Sprint 6km, ungdom kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Onsdag 28. februar
09:30: Sprint 10km, junior menn
13:00: Sprint 7.5km, junior kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Torsdag 29. februar
09:00: Fellesstart 12km, ungdom menn
10:00: Fellesstart 9km, ungdom kvinner
12:20: Fellesstart 12km, junior men
13:20: Fellesstart 9km, junior kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Fredag 1. mars
09:30: Stafett 3×7.5km, ungdom menn
12:30: Stafett 3x6km, ungdom kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Lørdag 2. mars
08:45: Stafett 4×7.5km, junior menn
11:40: Stafett 4x6km, junior kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Mest lest
Bli medlem nå