Ingen tilskuere før tidligst i mars

av Ingeborg Scheve • 30.12.2021
Elvira Öberg vant fellesstarten under verdenscupen i skiskyting i Annecy-Le Grand Bornand foran 20.000 tilskuere.
Skiskytterne går tomme arenaer i møte for mesteparten av sesongen. Minimum fram til godt etter OL 2022.

Forhåpentligvis tok skiskytterne seg tid til å nyte stemningen under verdenscuprunden i Annecy-Le Grand Bornand i Frankrike like før jul. Det er nemlig store sjanser for at den helga var den siste på lenge med publikum på stadion og langs løypa.

Neste gang blir tidligst til verdenscupen i Kontiolahti i Finland i mars, etter det Langrenn.com erfarer. 

De to neste rundene arrangeres i Tyskland. Den første går i Oberhof fra 6-9 januar, den neste i Rupholding fra 12. til 16. januar. Tyskland har innført svært strenge koronarestriksjoner på grunn av stigende Covid smitte. Av samme grunn er det ikke tillatt med tilskuere på de to Tour de Ski etappene som arrangeres i Oberstdorf denne helga. 

Ei heller slipper publikum til i Antholz-Anterselva i Italia under verdenscuprunden 20. til 23. januar. 

Kina praktiserer fortsatt en nulltoleranse for korona-smitte, og vil neppe slippe noen til på arenaene under OL i februar. Dermed blir det altså tidligst til verdenscuprunden i Kontiolahti i Finland i mars at skiksytterne får gleden av å prestere foran levende tilskuere. 

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Emilie Aagheim Kalkenberg (NOR) - IBU World Cup Biathlon, sprint women, Annecy-Le Grand Bornand 2024
    1

    Bryter med landslaget, går all in for OL 2026

    by Ingeborg Scheve
    04.04.2025
  • Kasper Kalkenberg (NOR) - IBU World Cup Biathlon, sprint men, Oslo (NOR). Foto: Authamayou/NordicFocus
    1

    Bryter med landslaget til fordel for eget opplegg: – Et enkelt valg

    by Ingeborg Scheve
    11.04.2025
  • Lisa Vittozzi (ITA) - IBU World Cup Biathlon, mass women, Oslo (NOR).
    1

    Nå gjør skiskytterstjernen comeback

    by Ingeborg Scheve
    16.04.2025
  • Kaisa Makarainen 2025 Heidi Lehikoinen
    1

    Skiskytterlegenden gjør comeback med fire seiere på rappen

    by Ingeborg Scheve
    08.04.2025
  • Einar Hedegart of Norway after competing in men's 12,5 km biathlon pursuit during the IBU World Cup on March 18, 2023 in Oslo.
    1

    Headhuntet supertalent til norsk privatlag

    by Ingeborg Scheve
    10.04.2025

FlerE artikler

  • Finlands skiskyttere i framgang under norsk ledelse

    Finland har tatt et stort steg framover i skiskyting denne sesongen. Suvi Minkkinen (bildet) er den største stjernen, og mye av framgangen tilskrives den norske treneren Erik Torneus-Kulstad. Nå har finnene tatt ut sitt landslag for OL-sesongen 2025/2026.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    25.04.2025
  • Tar oppgjør med folk som betaler andre for å trene for seg på Strava

    av Ingeborg Scheve
    25.04.2025
  • Norsk skibinding kåret til «Årets produkt»

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2025
  • Turtelduene følger hverandre inn på landslaget

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2025
  • Vårløping for langrennsløpere: Gull verdt – hvis du gjør det riktig

    av Ingeborg Scheve
    24.04.2025