Sebastian Samuelsson slo Johannes Thingnes Bø på siste dag av VM i Oberhof.
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Norge med drømmelag til single mixed stafetten i VM
Norge stiller med drømmelaget til single mixed stafetten i skiskytter-VM i Oberhof torsdag ettermiddag. Dette er Norges lag.
Norge vant mixed stafetten første dag av VM. Nå stiller Norge med drømmelag også til single mixed stafetten i skiskytter-VM.
Norge har tatt ut laget til single mixed stafetten i skiskytter-VM i Oberhof: Det er Marte Olsbu Røiseland og Johannes Thingnes Bø går stafetten, som arrangeres torsdag klokka 15:10.
Se program, fakta og detaljer om VM i skiskyting 2023 nederst i saken
Johannes Thingnes Bø har vunnet de ni siste individuelle rennene han har deltatt i denne sesongen, og Norge har vunnet alle stafetter i verdenscup og mesterskap de siste to sesongene.
Marte Olsbu Røiseland hadde en tung start på sesongen. Hun slet med sjukdom og motgang i over et halvt år inn mot sesongstarten, og konkurrerte ikke før i januar i år. Til tross for et dårligere treningsgrunnlag har hun likevel tatt to medaljer i årets VM.
Begge var med på laget som tok gull på mixed stafetten i årets VM, som var første øvelse i mesterskapet i Oberhof, og har også favorittstempelet for single mixed stafetten.
Blant de antatt skarpeste konkurrentene er Frankrike med Fabien Claude og Lou Jeanmonnot, Sverige med Hanna Öberg og Sebastian Samuelsson, og Italia med Lisa Vittozzi og Tommaso Giacomel.
Se alt av startlister, detaljer og resultater for single mixed stafetten
Verdenscuper og mesterskap i langrenn, langløp og skiskyting på TV: Hvilke kanaler sender hva? Langrenn.com har oversikten.
FAKTA: VM i skiskyting 2023
Hvem: Uttatte eliteløpere – Dette er Norges tropp
Hva: Verdensmesterskap i skiskyting
Hvor: Oberhof, Tyskland (825 meter over havet)
Når: 8. til 19. februar, 2023
Informasjon: Arrangørens hjemmesider
Program VM i skiskyting 2023
Onsdag 8. februar
14:45: Mixed stafett (TV2 og NRK radio)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Fredag 10. februar
14:30: Sprint 7.5km kvinner (TV2 og NRK radio)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Lørdag 11. februar
14:30: Sprint 10km menn (TV2 og NRK radio)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Søndag 12. februar
13:25: Jaktstart 10km kvinner (TV2 og NRK radio)
15:30: Jaktstart 12.5km menn (TV2 og NRK radio)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Tirsdag 14. februar
14:30: Normalprogram 20km menn (NRK)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Onsdag 15. februar
14:30: Normalprogram 15km kvinner (NRK)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Torsdag 16. februar
15:10: Single mixed stafett (NRK)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Lørdag 18. februar
11:45: Stafett 4x6km kvinner (NRK)
15:00: Stafett 4×7.5km menn (NRK)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Søndag 19. februar
12:30: Fellesstart 15km menn (NRK)
15:15: Fellesstart 12.5km kvinner (NRK)
Startlister, starttider, detaljer og resultater
Få med deg det beste innholdet fra VM og Vasaloppet: Bli medlem på Langrenn.com nå og sikre deg tilgang til den bredeste og dypeste dekningen av langrenn fra ski-VM i Planica og alt som skjer inn mot Vasaloppet 5. mars fra våre reportere på plass i Planica og langløpsmiljøet. Slå til på kampanjen og få medlemskap i Langrenn.com til halv pris nå.