søndag, feb 5, 2023 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 26,400,000
2 Astrid Øyre Sli... 25,587,856
3 Ida Dahl 25,490,319
4 Andreas Nygaard 25,090,602
5 Tord Asle Gjerd... 24,584,931
6 Kasper Stadaas 24,454,035
7 Max Novak 24,254,434
8 Johannes Eklöf 24,074,060
9 Britta Johansso... 24,058,203
10 Oskar Kardin 23,980,610
11 Emilie Fleten 23,879,176
12 Stian Hoelgaard 23,789,140
13 Johan Hoel 23,746,548
14 Morten Eide Ped... 23,730,691
15 Herman Paus 23,470,459
16 Karstein Johaug 23,459,624
17 Lina Korsgren 23,111,810
18 Runar Skaug Mat... 22,987,428
19 Torleif Syrstad 22,977,143
20 Magnus Vesterhe... 22,969,272
21 Marcus Johansso... 22,556,320
22 Axel Jutterströ... 22,542,328
23 Thomas Ødegaard... 22,348,199
24 Vetle Thyli 22,272,323
25 Torgeir Sulen H... 22,173,420
26 Chris Andre Jes... 22,054,623
27 Anders Aukland 21,937,881
28 Joar Thele 21,847,272
29 Eddie Edström 21,670,703
30 Klas Nilsson 21,558,881
31 Amund Riege 21,545,798
32 Nils Dahlsten 21,414,282
33 Maxim Vylegzhan... 20,901,270
34 Jiří Pliska 20,563,643
35 Thomas Joly 20,193,563
36 Stanislav Řezáč... 20,142,276
37 Jan Šrail 20,051,940
38 Fabián Štoček... 19,848,958
39 Anikken Gjerde ... 19,803,134
40 Stian Berg 19,712,280
41 Viktor Mäenpää... 19,561,603
42 Patrick Fossum ... 19,511,803
43 Petter Soleng S... 19,490,944
44 Simen Engebrets... 19,178,110
45 Sofie Elebro 19,133,173
46 Mauro Brigadoi 19,098,834
47 Gabriel Höjlind... 18,761,496
48 Alexey Shemiaki... 18,653,161
49 Magni Smedås 18,520,527
50 Kati Roivas 18,388,412
 
Terminlister & Resultater
CHECK COMPETITIONS
Arrangement Land Dato
Mobile icon Mobile icon

Seier og to norske på pallen i IBU-Cupen

De norske gutta fortsetter å levere: ny seier og nok en sterk pallplass på sprinten i IBU-Cupen i Pokljuka lørdag.

Foto: IBU

Pallen i herrenes sprint under IBU-Cupen i Pokljuka.

Sindre Jorde tok sin andre strake seier på to dager i IBU-Cupen, Vebjørn Sørum sørget for dobbelt norsk på pallen i sprinten i Pokljuka lørdag. 

De to rekruttløperne fikk sjansen i IBU-Cupen etter sterk innsats i Norgescupen forrige helg. Og begge har kvittert for tilliten med to pallplasser på rappen: Jorde vant også fredagens korte normalprogram, der Sørum ble nummer tre. I tillegg gikk Mats Øverby inn på andreplass og sørget for norsk storeslem

Topp 3 menn, sprint
1. Sindre Jorde, Norge, 24:45.2
2. Lucas Fratscher, Tyskland, 24:54.2
3. Vebjørn Sørum, Norge, 25:18.6

Fullstendige resultater

I ettermiddag går jentene sin sprint i IBU-Cupen. Første løper starter klokka 14.00. 

IBU-Cupen i Pokljuka åpnet fredag med kort normalprogram for både menn og kvinner. Der sørget de norske gutta for storeslem, mens Juni Arnekleiv ble beste norske blant damene. 

Søndag avsluttes rennhelga i Slovenia med nye sprintrenn for både menn og kvinner. 

IBU-Cupen i Pokljuka erstatter de opprinnelig oppsatte rennene i Arber i Tyskland.

Les også: Dette er Norges tropp til IBU-Cupen i Pokljuka

FAKTA: IBU-Cup skiskyting #5
Når:
 13. til 15. januar
Hvem: Uttatte eliteløpere 
Hva: Femte runde i IBU-Cupen i skiskyting
Hvor: Pokljuka, Slovenia
Program 
Fredag 13. januar: Kort normalprogram
– 10.00: Kort normalprogram 15km, menn 
– 14:00: Kort normalprogram 12.5km, kvinner
Alt av detaljer, startlister og resultater
Lørdag 14. januar: Sprint
– 10:30: Sprint 10km, menn 
– 14.00: Sprint 7.5km, kvinner
Alt av detaljer, startlister og resultater
Søndag 15. januar: Sprint
– 10:30: Sprint 10km, menn
– 14:00: Sprint 7.5km, kvinner
Alt av detaljer, startlister og resultater

Mest lest
Bli medlem nå