Sindre Pettersen og Une Kvelvane til topps i Norgescup i skiskyting

av Ine Skjellum • 09.01.2022
Flere utøvere fra helges Norges-cup kan bli tatt ut til neste helgs IBU-cup

Flere utøvere fra helges Norges-cup kan bli tatt ut til neste helgs IBU-cup

Norgescupen i skiskyting fortsatte i dag på TOS-arena i Os i Østerdalen. For utøverne 20 år og opp til senior var det sprint som stod på dagens program. Helges runde med norges-cup kan også ha vært et godt utgangspunkt for utøvere som ønsker å representere Norge internasjonalt i IBU-cupen neste helg. Skiskytterforbundet skriver på sine hjemmesider at en del av OL-toppen har planer om å stå over WC- runden i Ruhlolding for å reise på høydeopphold. Det betyr at det er plass til nye utøvere i WC og IBU-cup runde 5 i Brezno-Osrblie.

I herrenes sprint var det Sindre Pettersen som vant overlegent. Han skøyt én bom på den stående skytingen, men med god fart i sporet var han hele 40 sekunder før nummer to på de ti kilometerne. Gårsdagens vinner Johan-Olav Smørdal Botn ble nummer to, etterfulgt av Martin Femsteinevik.

Topp 3 menn 10 km sprint:

1.Sindre Pettersen 23.54 (0-1)

2.Johan-Olav Smørdal Botn +40 (1-0)

3.Martin Femsteinevik +41 (0-1)

På kvinnenes sprint skøyt Une Christiane Tronerud Kvelvane fullt hus på begge skytinger, og tok dermed seieren foran Frida Dahl. Gårsdagens vinner, Marit Ishol Skogan, ble nummer tre. Hun også med feilfri skyting.

Topp 3 kvinner 7,5 km sprint:

1.Une Christiane Tronerud Kvelvane 24.07 (0-0)

2.Frida Dahl +11 (0-1)

3.Marit Ishol Skogan +38 (0-0)

Sammenlagt i Norgescupen etter 6 renn er det for herrene nå Petter Austberg Bjørn som leder tre poeng foran Sindre Pettersen. Martin Femsteinevik er nummer tre.

Hos kvinnene er det Une Christiane Tronerud Kvelvane som leder sammenlagt foran Ida Emilie Herfoss og Mari Wetterhus.

Komplette resultater

Norgescup skiskyting sammenlagtlister

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Johannes Thingnes Boe (NOR) - IBU World Championships Biathlon, sprint men, Lenzerheide (SUI). www.nordicfocus.com.
    1

    Johannes Thingnes Bø bytter idrett

    by Ingeborg Scheve
    24.05.2025
  • Vetle Sjaastad Christiansen (NOR) - IBU Cup Biathlon, sprint men, Val Ridanna (ITA).
    1

    Skiskytterstjernen stygt skadet: – Dype sår

    by Ingeborg Scheve
    29.05.2025
  • Denise Herrmann-Wick (GER) - IBU World Championships Biathlon, mixed relay, Oberhof (GER).
    1

    Skiskytterstjernen er gravid

    by Ingeborg Scheve
    18.05.2025
  • 1

    Verdensmesteren blir ny direktør

    by Kjell-Erik Kristiansen
    19.05.2025
  • 1

    – Føler meg uønsket, det er vondt!

    by Kjell-Erik Kristiansen
    12.05.2025

FlerE artikler

  • Johaug sjokkert: – Hvordan er det mulig?

    Therese Johaug er både sjokkert og bekymret. Nå snakker 36-åringen ut om skandalen, der hun så langt har holdt en lav profil.
    av Ingeborg Scheve
    15.06.2025
  • Norgesmesteren skadet i Birken: – Håper å unngå at det blir langvarig

    av Ingeborg Scheve
    15.06.2025
  • Thingnes Bø leverte bunnsolid maratondebut i Birken

    av Ingeborg Scheve
    14.06.2025
  • Langrennsløper med overlegen seier i Birkebeinerløpet

    av Ingeborg Scheve
    14.06.2025
  • – Jækla bittert, enkelt og greit 

    av Ingeborg Scheve
    14.06.2025