Vellykket inngrep i hjertet for Tandrevold

av Kjell-Erik Kristiansen • 22.12.2024
Ingrid Landmark Tandrevold har gjort et vellykket inngrep i hjertet. Det skjedde på Ahus på Lørenskog på onsdag. Nå håper skiskytter-stjernen å bli kvitt problemene som gjorde at hun måtte stoppe opp i flere renn på grunn av unormal hjerterytme.

Ingrid Landmark Tandrevold har gjort et vellykket inngrep i hjertet. Det skjedde på Ahus på Lørenskog på onsdag. Nå håper skiskytter-stjernen å bli kvitt problemene som gjorde at hun måtte stoppe opp i flere renn på grunn av unormal hjerterytme.

Norges Skiskytterforbund bekrefter inngrepet ovenfor VG.
Tandrevold er ifølge avisen allerede tilbake i lett trening og føler seg bra.
– Jeg har fått veldig god oppfølging, og er takknemlig overfor familien min, støtteapparatet mitt, helsevesenet og alle andre som har stått ved min side gjennom denne prosessen. Jeg har følt meg i de tryggeste hender, og er utrolig takknemlig for den kunnskapen og omsorgen jeg har fått på veien, sier hun.
Inngrepet gikk ut på at man ødela den ekstra ledningsbanen i hjertet som kan forårsake de rytmeforstyrrelsene hun har vært plaget av. Det kalles for en ablasjonsbehandling. Årsaken til rytmeforstyrrelsene var altså en ekstra elektrisk ledningsbane i hjertet.

Les også: Tandrevold ute på ubestemt tid, misser flere verdenscuprenn

– Tilstanden kan forårsake episoder med unormalt høy puls når de elektriske impulsene i hjertet begynner å sirkulere i en loop mellom den normale og den ekstra ledningsbanen, slik Tandrevold opplevde under to renn i Kontiolahti for kort tid siden, skriver Norges Skiskytterforbund.

Les også: Nye hjerteproblemer for Tandrevold i Kontiolahti

Ingrid Landmark Tandrevold stod over både helgens verdenscup i franske Le Grand Bornand og forrige ukes renn i østerrikiske Hochfilzen. Når hun er tilbake i konkurranse er ikke kjent, men ifølge forbundet var inngrepet vellykket og kanskje er hun tilbake raskere enn man hadde håpet da hun måtte hoppa av verdenscupen.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Skal gifte seg med tidligere landslagskollega

    by Langrenn.com
    01.08.2026
  • 1

    Snapper til seg Norges gulltrener

    by Ingeborg Scheve
    22.02.2026
  • 1

    Vraket igjen: Disse går fellesstarten

    by Ingeborg Scheve
    18.02.2026
  • POKLJUKA,SLOVENIA,15.MAR.25 - BIATHLON - IBU World Cup, 12.5km mass start, ladies. Image shows the athletes. Photo: GEPA pictures/ Matic Klansek © Bildbyrån
    1

    Utestenges i ti år: – Gjenspeiler alvoret

    by Ingeborg Scheve
    20.07.2026
  • 1

    – Føler meg lurt: Disse går sprinten for Norge

    by Langrenn.com
    12.02.2026

FlerE artikler

  • Damene viste konkurrentene ryggen – vant stafetten

    Etter en litt skuffende mellomdistanse lørdag viste de norske damene konkurrentene ryggen og vant søndagens verdenscupstafett i Vyssi Brod i Tsjekkia. Herrene kjempet en intensiv kamp mot Sverige, men måtte gi seg i spurten. Men med en andreplass fikk Norge sin revansje og avsluttet med stil.
    av Kjell-Erik Kristiansen
    09.08.2026
  • Fikk juling på Blink: – Jeg har ting å lære

    av Ingeborg Scheve
    09.08.2026
  • Sjokkerte verdensstjernene – 19 treff i sesongdebuten

    av Ingeborg Scheve
    08.08.2026
  • Kongen av Sandnes– feirer med frekk gest på målstreken 

    av Langrenn.com
    08.08.2026
  • Tilbake på pallen etter operasjonen: – Dette gir meg trua!

    av Ingeborg Scheve
    08.08.2026