Tysk-norsk pall på fellesstarten i IBU-cupen
IBU-cupen fortsetter, og denne runden arrangeres på Sjusjøen. Da er det ekstra gledelig å se to norske jenter på pallen.
IBU-cupen r godt i gang og med én minusgrad og svak vind, gikk de norske skiskytterjentene sin fellesstart på Sjusjøen. Deres fellesstart er på 12 kilometer, med fire skytinger.
Tyske Julia Tannheimer gjorde et godt løp, for med tre bom, tok hun førsteplassen. Dette ni sekunder foran andreplassen, Jenny Enodd. Den norske jenta skjøt kun to bom.
Tannheimer er bare 18 år gammel, og dette er hennes første individuelle gull i IBU-cupen.
– Denne seieren betyr mye for meg. Jeg forventet ikke mye i dag. Jeg vet ikke helt hvordan jeg klarte det, men jeg fokuserte på å skyte. Det er en fantastisk avslutning på min første runde noensinne i IBU-cupen, sa vinneren til IBU etter målgang.
Det så lenge ut til at Ida Lien skulle vinne denne fellesstarten, men første stående skyting var utfordrende. Lien fikk fire bom, og havnet langt bak. Hun hentet seg inn igjen etter en perfekt siste skyting, og tok dermed tredjeplassen.
Les også: Pallplass i IBU-cupen etter år med ryggskade
Topp 3, fellesstart kvinner
1. Julia Tannheimer, 37:53,7
2. Jenny Enodd, +9,2
3. Ida Lien, +19,0
_
7. Gro Randby
21. Ragnhild Femsteinevik
30. Tuva Aas Stræte
Komplette resultater
Gutta går sin fellesstart klokken 13:30, senere i dag.
I morgen er det klart for siste renn av IBU-cupen før utøverne tar juleferie.
FAKTA: IBU-Cupen, Sjusjøen
Hvem: Uttatte eliteløpere. Dette er Norges tropp
Hva: IBU-Cup skiskyting
Hvor: Sjusjøen
Når: 13. til 16. desember
Program
Onsdag 13. desember
10:30: Sprint 7.5km, kvinner
14:00: Sprint 10km, menn
Startlister, resultater og detaljer
Fredag 15. desember
11:00: 10km jaktstart, kvinner
13:30: 12.5km jaktstart, menn
Startlister, resultater og detaljer
Lørdag 16. desember
11:00: Fellesstart 12km, kvinner
13:30: Fellesstart 15km, menn
Startlister, resultater og detaljer










