Ny spurtseier til Paul Magnier
Soudal-Quick Step:s Paul Magnier fortsetter å være overlegen i Tour of Slovakia. Spurtkanonen vant også den andre etappen i en massespurt. Han har nå totalt 6 etappeseire i rittet på to år og befestet stillingen som en av verdens beste avsluttere.
22-åringen ble godt hjulpet fram av sitt lag. Og på oppløpet kunne ingen true han denne gangen heller, selv om seieren ikke var like overlegen som på første etappe. Italieneren Thomas Capra fra Bahrain Victorias Development Team var nærmest etter de 186,8 kilometerne fra Levoca til Liptovsky Mikulas.
Se Tour of Slovakia her.
Etappen gikk i delvis hellende regnvær og delvis på tørre veier. Et utbrudd på 6 ryttere ble til tre da halvparten av rytterne veltet tidlig på etappen. Svenske Carl Kagevi, Lucky Sport var i brudd for andre dagen på rad.
Han vant to av bakkespurtene og overtok klatretrøya. Der har han nå et bra forsprang og en god mulighet til å beholde den.
Den norske 22-åringen Sander Granberg fra Team Drali-Repsol gjorde nok en gang en bra spurt. Han kunne ikke følge opp pallplassen fra dagen før, men en 9.plass er klart godkjent i dette selskapet.
Les også: Slik ser du Tour of Slovakia på SC Play.

Paul Magnier leder sammenlagt med 13 sekunder til Carl Kagevi, som avanserte hele 57 plasser. Sander Granberg falt ned fra en 3. til en 6.plass, men sammendraget har ikke satt seg ennå etter to massespurter.
Resultatene finner du her.










