Ny spurtseier til Paul Magnier

av Kjell-Erik Kristiansen • 17.09.2026
Soudal-Quick Step:s Paul Magnier fortsetter å være overlegen i Tour of Slovakia. Spurtkanonen vant også den andre etappen i en massespurt. Han har nå totalt 6 etappeseire i rittet på to år og befestet stillingen som en av verdens beste avsluttere.

Soudal-Quick Step:s Paul Magnier fortsetter å være overlegen i Tour of Slovakia. Spurtkanonen vant også den andre etappen i en massespurt. Han har nå totalt 6 etappeseire i rittet på to år og befestet stillingen som en av verdens beste avsluttere.

22-åringen ble godt hjulpet fram av sitt lag. Og på oppløpet kunne ingen true han denne gangen heller, selv om seieren ikke var like overlegen som på første etappe. Italieneren Thomas Capra fra Bahrain Victorias Development Team var nærmest etter de 186,8 kilometerne fra Levoca til Liptovsky Mikulas.

Se Tour of Slovakia her.

Etappen gikk i delvis hellende regnvær og delvis på tørre veier. Et utbrudd på 6 ryttere ble til tre da halvparten av rytterne veltet tidlig på etappen. Svenske Carl Kagevi, Lucky Sport var i brudd for andre dagen på rad.
Han vant to av bakkespurtene og overtok klatretrøya. Der har han nå et bra forsprang og en god mulighet til å beholde den.

Den norske 22-åringen Sander Granberg fra Team Drali-Repsol gjorde nok en gang en bra spurt. Han kunne ikke følge opp pallplassen fra dagen før, men en 9.plass er klart godkjent i dette selskapet.

Les også: Slik ser du Tour of Slovakia på SC Play.

SUPERSPURTEREN Paul Magnier dominerer i Tour of Slovakia. Foto: OKOLO SLOVENSKA

Paul Magnier leder sammenlagt med 13 sekunder til Carl Kagevi, som avanserte hele 57 plasser. Sander Granberg falt ned fra en 3. til en 6.plass, men sammendraget har ikke satt seg ennå etter to massespurter.

Resultatene finner du her.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Talent-fabrikken ”sto opp fra de døde” – har Kristoff i ryggen

    by Kjell-Erik Kristiansen
    15.09.2026
  • 1

    Sykkel på SC Play: World Tour-lagene dominerer i Slovakia?

    by Kjell-Erik Kristiansen
    14.09.2026
  • 1

    Tour of Slovakia etp 3: En lang og krevende dag

    by langrenn.com
    18.09.2026
  • 1

    Van Eetvelt slapp med skrekken

    by Kjell-Erik Kristiansen
    18.09.2026
  • 1

    Tour of Slovakia etappe 4: En dag uten bakker

    by langrenn.com
    19.09.2026

FlerE artikler

  • Etter dopingdommen: Gjør comeback i Trondheim

    Hun har ikke konkurrert siden mars 2025 og knapt vist seg offentlig siden juni samme år. Holder planen gjør Victoria Carl comeback i Trondheim i desember - på samme sted som hun fikk sitt store gjennombrudd i 2023.
    av Leandro Lutz og Ingeborg Scheve
    30.10.2026
  • Fryktet han måtte legge opp: – Man blir redd

    av Ingeborg Scheve
    30.10.2026
  • Medlemstilbud: 15 prosent rabatt på Moonlight Classic

    av Langd.se
    30.10.2026
  • Landslagsløperne fikk vite om regelendringene i mediene: – Helt krise for min del

    av Ingeborg Scheve
    29.10.2026
  • Se sesongåpningen i Olos/Muonio direkte på SC Play

    av Langrenn.com
    29.10.2026