Tilbake fra Seiser Alm

av SC community • 09.01.2001
Proppet av røde blodlegemer, og av inntrykk er jeg hjemme igjen på Røros. Nå står skandinavisk cup på Gjøvik for tur, før vi setter kursen for Steinkjer og sesongens høydepunkt, NM.

Proppet av røde blodlegemer, og av inntrykk er jeg hjemme igjen på Røros. Nå står skandinavisk cup på Gjøvik for tur, før vi setter kursen for Steinkjer og sesongens høydepunkt, NM.

Etter mange netter uten søvn og dager med dårlig samvittighet kommer det
endelig en oppdatering på hjemmesida mi. Må bare beklage, men mulighetene i
Italia var svært begrenset til å få oppdatert sida mi, men jeg lover å komme
veldig mye sterkere tilbake.

Nå er jeg endelig tilbake på Røros, etter en lang reise hjem i går. Overnattet på hybelen i Trondheim i natt, før jeg satte kursen mot Røros i dag. I kveld har jeg vært på ski her på Røros i måneskinn. Uten hodelykt og med tilskuerplass til måneformørkelsen, litt trolsk stemning. Føler meg litt sånn smårar, trøtt og slapp i kroppen, sikkert en reaksjon av reisen og ned fra høyden. Men tror formen er veldig bra, så jeg gleder meg til NM. Til helgen er det skandinavisk cup på Gjøvik. Jeg skal bare gå på lørdag, og forventer vel egentlig ikke noe kjemperesultat. Tror en skikkelig gjennomkjøring er det kroppen trenger nå, for å få ut proppen.

Seiser Alm ga oss mange fine opplevelser, og styrket vennskapet oss løperne i mellom. Det har vært mye kritikk mot å sende oss til Seiser Alm. Det har gått på det at det er bare tull å sende så unge løpere på høydeopphold. Tror ikke noen av oss som har vært der har blitt bedre skiløpere, men vi har sugd til oss mye nyttig lærdom, og det var for oss en fin erfaring. Sannsynligvis vil noen av oss om noen år delta i større mesterskap, og sannsynligvis vil mange av de gå i høyden. Tror da at den erfaringen vi har fått nå, vil hjelpe oss om noen år, når vi da skal forberede oss til mesterskap. Tror at noen av de som har uttalt seg bør tenke seg om en gang til, eller kanskje også to.

I Seiser Alm var jeg litt plaget av halsonde, men det gikk fort over, slik at jeg fikk trent veldig bra. Hardøktene fungerte veldig bra, så jeg er optimist nå før NM. Den store hobbyen i Seiser Alm var kortspilling, og da selvsagt Mattis. Intelligensspillet framfor noe spill, Mattis. Savnet etter tv var for min del ikke spesielt stor, men det var da for så vidt fint å komme hjem igjen å få litt oppdateringer på nyheter osv.

Lover å holde sida mi oppdatert framover. Kom gjerne med
tilbakemeldinger, spørsmål osv. i GJESTEBOKA
, eller på 97063812. Så snakkes vi!

Krister

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 1

    Ny beskjed om Emil Iversen

    by Ingeborg Scheve
    15.01.2026
  • Lars Heggen Ansgar Evensen NM 2026 Amanda Sotberg
    1

    Trekker seg fra verdenscupen, reiser hjem tvert

    by langrenn.com
    21.01.2026
  • 1

    Skistjernen er forsvunnet: – Alle er livredde

    by Ingeborg Scheve
    20.01.2026
  • Nadine Faehndrich (SUI), Astrid Oeyre Slind (NOR), (l-r) - XXV. Olympic Winter Games Milano-Cortina 2026, Cross-Country, team sprint, Tesero (ITA). www.nordicfocus.com. © Barbieri/NordicFocus.
    1

    Tok OL-sølv for to uker siden – nå legger hun opp

    by Ingeborg Scheve
    04.03.2026
  • 1

    – Klæbo jukset i OL

    by langrenn.com
    11.03.2026

FlerE artikler

  • Heggen: Dette er målet nå

    Avsluttet sesongen med NM på hjemmebane på Lygna og reiste utenlands tvert. Nå er planen for neste sesong spikret.
    av Ingeborg Scheve
    14.04.2026
  • Forbundet kvitter seg med gulltrener – nå er spillet i gang

    av Ingeborg Scheve
    14.04.2026
  • LISTE: Skred av skiskyttere legger opp

    av Ingeborg Scheve
    14.04.2026
  • Hedegart møter tidenes startfelt i Skarverennet

    av Ingeborg Scheve
    14.04.2026
  • Tidligere norgesmester på ski hardt kvestet i Paris-Roubaix

    av Kjell-Erik Kristiansen
    13.04.2026