Endringer i Team Ragde Charge neste sesong
I en pressemelding skriver Team Ragde Charge at Anders Aukland denne sesongen vil bli coach og mentor i teamet. 50-åringen la skiene på hylla etter denne sesongen etter å ha vært en del av Ragde Charge de siste årene.
Det betyr ikke at veteranen er ferdig med langrennssporten.
Magnar Dalen vil fortsette i rollen som sportssjef, og Jørgen Aukland har rollen som manager.
Endringer i lagoppbygningen
Lagets store stjerne de siste sesongene, Andreas Nygaard blir værende i laget.
Nygaard fullførte denne sesongen på en andreplass i sammendraget bak Emil Persson. Han kom først over målstreken i Birkebeinerrennet. Totalt har 33-åringen seks pallplasser denne sesongen.
Kasper Stadaas viste styrke i Jizerská i februar da han var den først mannen denne sesongen som klarte å bryte Emil Perssons uvirkelige seiersrekke. Stadaas har tre pallplasser denne sesongen, og fullførte på en fjerdeplass i sammendraget. Også han blir å se i Team Ragde Charge sine drakter neste sesong.
Et annet navn som blir med videre er klatretrøyevinner, Johan Hoel. Han ble nummer to i Bad Gastein Criterium, Birkebeinerrennnet og Summit 2 Senja, og er helt sikkert en skikkelse vi også kommer til å se mer av de neste sesongene.
Les også: Sikret klatretrøyen i siste liten: — Ingen selvfølge
Karstein Johaug forlenger også neste sesong for Team Ragde Charge. 30-åringen ble nummer fire i Summit 2 Senja og Jizerská, og fullførte til slutt på en 17-plass i sammendraget.
Oskar Opstad Vike signerte en treårskontrakt med Ragde Charge etter å ha imponert på deres sommercamp i fjor sommer. Denne vinteren har 18-åringen gått Norgescup for junior på nasjonalt nivå, og har flere seire i sprint. Neste sesong blir han kanskje også å se mer i de lange løpene.
Ny i troppen kommende sesong er Torgeir Sulen Tovland. Tromsøgutten kommer til Team Ragde Charge fra det svenske langløpslaget Team Engcon.
Anikken Gjerde Alnæs forlenger med det norske teamet. Denne sesongen klarte endelig Gjerde Alnæs å sikre den grønne sprinttrøyen – etter å ha forsøkt i tre år. Til slutt ble det to andreplasser denne sesongen.
Den andre kvinnen vil bli Jenny Larsson. Den svenske kvinnen startet sesongen sterkt med blant annet pallplass i La Venosta. Etter dette har hun vørt stabil i resultatene, og havnet til slutt på en sjettteplass i sammendraget.

Uteblir
Oskar Kardin og Joar Thele blir ikke å se på Team Ragde Charge neste sesong.
Kardin har en fjerdeplass fra La Diagonela som beste resultat denne sesongen. Han fullførte på en 15-plass i sammendraget.
Thele ble nummer seks i Vasaloppet, og fullførte på en 23-plass i sammendraget.
Hvilket team de to utøverne vil representere neste sesong er enda ikke klart.