Vraket fra Team Aker Dæhlie etter ett år, nå går han til svensk topplag

av Langrenn.com • 16.05.2025
Magnus Vesterheim (NOR) - Ski Classics Finale Summit 2 Senja, Bardufoss-Finnsnes (NOR).
30-åringen som ble vraket fra Team Aker Dæhlie etter bare en sesong i laget er en av to nysigneringer i svensk topplag.

30-åringen som ble vraket fra Team Aker Dæhlie etter bare en sesong i laget er en av to nysigneringer i svensk topplag.

Magnus Vesterheim var fjorårets storsignering i Team Aker Dæhlie. I april bekreftet han at han var ferdig på det norske prestisjeteamet etter bare en sesong. 30-åringen fra Kvæfjord kom til Team Aker Dæhlie i fjor etter fire sesonger med Team Kaffebryggeriet. 

Nå er det klart at Vesterheim blir en av to nye herreløpere i det svenske topplaget Team Ramudden. 

Det melder laget selv i sine sosiale medier

Jager pallen i Ski Classics

På slutten av fjorårssesongen bikket Vesterheim 10 000 treningstimer, timetallet som i forskningen ofte refereres til som det grunnlaget som kreves før man kan forvente å nærme seg internasjonalt toppnivå.

Ett år og tusen timer til senere jager Vesterheim fortsatt den første pallplassen i Ski Classics. 

– Målet er som i fjor, nå opp til pallen i Ski Classics og være med i kampen om en god sammenlagtplassering, sa Vesterheim til Langrenn.com i forbindelse med exiten fra Team Aker Dæhlie

Fjerdeplassen i Birkebeinerrennet 2023 er foreløpig beste notering for stayeren, som nå er i gang med sin sjette sesong i Ski Classics. I vinter avsluttet han sesongen med niendeplass og åttendeplass fra de to løpene i finalehelga, Resiatdløpet og Summit 2 Senja. Vesterheim ble nummer 20 sammenlagt i Ski Classics 2024-25.

En av to nye herreløpere

Den andre nysigneringen i Team Ramudden er stortalentet Hjalmar Oscarsson. 21-åringen vant den svenske langløpscupen sammenlagt i vinter. Nå tar han steget opp i Ski Classics.

En av stjernene i Ramudden, Amund Riege, kunngjorde tidligere i uka at han er ferdig i det svenske topplaget etter tre sesonger. 

Se også: Bekrefter: Ferdig etter tre år

Også Ida Palmberg er ferdig i laget, men stjernen i laget Emilie Fleten blir værende. Det samme gjør fjorårets nysignering Julie Støstad.

Dermed blir lagoppstillingen for Team Ramudden 2025-26 som følger

Alfred Buskqvist, Anton Persson, Herman Paus, Truls Gisselman, Jeremy Royer, Hjalmar Oscarsson og Magnus Vesterheim på herresida. Emilie Fleten og Julie Støstad utgjør dametroppen. 

Team Aker Dæhlie har for øvrig nettopp signert tre nye stjerner til Ski Classics-laget denne sesongen. 

Les mer: 
Privatlagene fosser frem: Aker Dæhlie hanker inn to nye profiler

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Anikken Gjerde Alnæs GravelBirken 2026 - Privat
    1

    Sensasjonseier i Birken: La opp i april – vinner med en time

    by Ingeborg Scheve
    29.08.2026
  • 1

    Vraker verdenscupen etter OL-smellen: Vil ta revansj i Vasaloppet

    by Ingeborg Scheve
    24.02.2026
  • 1

    Ulvangs nye stjerne med maktoppvisning i Sverige

    by Ingeborg Scheve
    08.08.2026
  • 1

    Slo Klæbo – signerer med Northug

    by Ingeborg Scheve
    05.08.2026
  • 1

    Rivalene bare rister på hodet: – Aner ikke hvordan man skal slå han

    by Ingeborg Scheve
    28.02.2026

FlerE artikler

  • Vraket etter NM-gull i april og ble syklist – nå gjør han comeback på ski

    Iver Tildheim Andersen fikk en drømmestart som proffsyklist etter landslagsexiten, men har ikke stengt døra for langrennskarrieren. Søndag gjør norgesmesteren comeback som skiløper.
    av Ingeborg Scheve
    18.09.2026
  • Bad Gastein Criterium blir finalen i tidenes første Ski Classics Tour-konkurranse

    av Leandro Lutz
    18.09.2026
  • Tour of Slovakia etp 3: En lang og krevende dag

    av langrenn.com
    18.09.2026
  • Startlister og starttider fredag

    av Langrenn.com
    17.09.2026
  • Ny spurtseier til Paul Magnier

    av Kjell-Erik Kristiansen
    17.09.2026