Espen trosser trafikkulykken

av SC community • 24.09.2000
Espen var ikke i tvil om at han skulle satse videre for fullt da han hadde fått slått fast at det ikke var livstruende for Rigmor.

Espen var ikke i tvil om at han skulle satse videre for fullt da han hadde fått slått fast at det ikke var livstruende for Rigmor.

Espen fikk beskjeden om at samboer Rigmor hadde vært utsatt for en alvorlig trafikkulykke etter 8 dager i Park City. Tilstanden for Rigmor var livstruende og Espen satt på flyet to timer etter at han fikk beskjeden.

Hjemturen var ikke lett, mange slags tanker kvernet gjennom hodet til langrennsløperen som foran denne sesongen helt klart har hatt, og fortsatt har veldig høye ambisjoner. Men da han kom fram til sykehusets intensivavdeling og fikk se og høre at Rigmor ville klare seg og at hun med en gang sa at han skulle satse videre, var valget enkelt.

Rigmor har brudd i begge hoftene og har en lang periode med opptrening foran seg. Ved juletider kan hun begynne å bevege seg, og fram til hun er «mobil» må nok Espen sammen med hjelp fra venner og kjente klare brasene på hjemmebane.

En langrennsløpers liv dreier seg om å konsentrere seg mest mulig om seg selv i forhold til «arbeidsoppgavene sine», og Espen er ikke noe unntak. Han sier at mange nok vil oppfatte dette som egoistisk, men at han jo driver en individuell idrett som krever fullt engasjement. Man kan ikke nå toppen hvis man ikke er villig til å gi 100%. Og det innebærer fulltids-satsing. Da må resten av familien også ville dette, og det er altså fortsatt tilfellet i familien Bjervig.

Han sier at formen kommer nå, og at han er veldig glad for den støtten gutta på laget har gitt han, og at treningsøktene med Thomas har hjulpet han mye den siste tiden. Livet tar form igjen og konsentrasjonsevnen bedrer seg. Turene til sykehuset hver dag blir mer og mer en hyggelig rutine som han ser fram til. Og humøret stiger hos begge involverte.

Opplevelsen med Rigmor har minnet meg på at livet ikke bare dreier seg om langrenn sier Espen, og det er ikke sikkert at en forkjølelse vil bli et like stort problem for meg i tiden som kommer.

Vi i LANGRENN.COM gleder oss til vinteren og ser fram til mange gode resultater fra Espen sin side.

Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • 090220 Skidor, VM: Andrus Veerpalu på väg mot segern på 15 km © - 29514
    1

    Ny avsløring: Skistjernen dopet seg til VM-gull

    by Langrenn.com
    20.05.2026
  • Ane Appelkvist Stenseth of Norway competes in women's classic technique sprint prologue during the FIS Cross-Country World Cup on March 12, 2026 in Drammen.
    1

    La opp i april – nå er hun fru Ulvang

    by Langrenn.com
    15.05.2026
  • Perttu Hyvarinen of Finland after with his phone after men's cross country skiing 10 km classic technique interval start during Tour de Ski on December 31, 2023 in Toblach.
    1

    Verdenscupprofil raser etter OL-vraking: Nå legger han opp

    by Ingeborg Scheve
    04.02.2026
  • 1

    Gjør det igjen: Ny seier i Johaug-stil

    by Ingeborg Scheve
    01.02.2026
  • Mari Folkvord, COC Falun 2025 Foto: Daniel Eriksson / BILDBYRÅN
    1

    Norsk verdensmester legger opp, bare 26 år gammel

    by Langrenn.com
    02.06.2026

FlerE artikler

  • Vraker verdenscupen i langrenn: – En katastrofe

    Hovedsponsoren for verdenscupen i langrenn trekker seg. Nå advares det om en økonomisk kjempesmell: – Som å rykke ned til Obos-ligaen.
    av Langrenn.com
    14.06.2026
  • Påmeldingen til Skinnarloppet 2027 åpner 21. juni

    av Leandro Lutz
    14.06.2026
  • Umulige Stora Tuna – Nydalen kjempet helt til mål

    av Kjell-Erik Kristiansen
    14.06.2026
  • Brøt med landslaget – nå vraker hun hele skiparken

    av Ingeborg Scheve
    13.06.2026
  • Nydalens damer med sterk pallplass i Finland

    av Kjell-Erik Kristiansen
    13.06.2026